Tokio - Odporúčame

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
1/2 dňa
Kamakura
Hodinu cesty autom južne od Tokia je situované pobrežné mesto Kamakura, v ktorom sídlila v rokoch 1192-1333 stredoveká japonská feudálna vláda a v ktorom sa nachádzajú početné historické pamiatky.

Výkonné svetlá osvetľujú obrovskú bronzovú sochu Veľkého Budhu, pestrofarebnú svätyňu HACHIMANGU a malebný ostrov ENOSHIMA.

V National Treasure Hall sú vystavené vzácne budhistické diela z kamakurského obdobia. Po okolitých kopcoch sa vinú horské cestičky a miestna pláž je vyhľadávaná najmä surfistami.

Vlak jazdí každých 10-15 minút do Kamakura zo staníc Tokio, Shinbashi a Shinagawa.

1 deň
Nikko
Národný park Nikko sa radí medzi najobľúbenejšie turistické atrakcie, ktorý bol zapísaný UNESCO-m do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva. Nikko je vyhľadávané kvôli mauzóleu prvého šogúna Tokugawa. V súčasnosti sa javia prehnane vyrezávané a pomaľované vráta, haly a skladisko mauzólea nevkusnými.

V rozsiahlom komplexe sa nachádza Rinnoji Temple, Futarasan Shrine a menšie mauzóleum tretieho šogúna Tokugawa Iemitsu.

Za parkom leží jazero Lake Chuzenji a spektakulárny Kegon Waterfall, ku ktorému sa prepravíte za jednu hodinu autobusom po scénickej horskej ceste. V jazere si môžu návštevníci zaplávať, člnkovať sa alebo chytať ryby.

Nikko je situovaný približne 150km severne od Tokia, vlaky odchádzajú niekoľko krát za hodinu zo stanice Tobu Asakusa. Výlet trvá približne dve hodiny.

Držiteľom pasu JR Rail Pass odporúčame cestovať vlakom JR Shinkansen z tokijskej stanice do Utsunomiya (cestovný čas 1 hod.) alebo zo stanice Ueno do Utsunomiya (cestovný čas približne 1 hod. 10 minút).

Potom prestúpte na miestni vlak alebo JR Nikko station.

Hakone
Národný park Fuji-Hakone je vzdialený 80km juhozápadne od Tokia, ponúka pastvu pre oči v podobe nádherných jazier a pohorí, kultúrnych atrakcií a ako bonus úžasný pohľad na pohorie Fuji.

Obľúbená je okružná jazda po parku v detskom vláčiku, lanovkou a na člne cez lesy, staré dedinky a vulkanické údolia. Vyhľadávaná ja okružná cesta okolo pokojného jazera Ashino.

Hakone Free Pass umožňuje nelimitované cestovanie po parku a cestu z tokijskej stanice do Odawara. Do Hakone sa môžete prepraviť i vlakovou strelou Shinkansen Kodama.

Turistický informačný úrad v Tokiu vám poskytne prospekt Hakone and Kamakura, v ktorom zistíte viac informácií o preprave.