Togo - Turistické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Kapitola Toga, Lomé, je jediným hlavným mestom na svete, ležiacim priamo na hranici. Lomé je bohatou spleťou tradícii a modernej architektúry. Ako stvorené na prechádzky sú osada Artisanal a tiež lokálne trhovisko, kde nájdete rôzne čarovné zaklínadlá, elixíry, vodičky a mastičky (jednoducho voodoo). Pobrežie v okolí mesta je určitým sklamaním a turisti musia prejsť dlhú cestu od brán mesta, aby našli krajšie pláže a panorámy.

K iným zaujímavým mestám (osadám) sa radí Togoville, kde bola podpísaná koloniálna zmluva medzi Nemeckom a vládcom Toga – Mlapom III, kópie dohody si môžete pozrieť i dnes. V dedine stojí niekoľko voodoo svätýň, ale tiež i rímskokatolícka katedrála. Neďaleké jazero Togo je neodmysliteľnou zástavkou pre všetkých nadšencov vodných športov.

Koloniálne hlavné mesto – Aného, bolo kapitolou Toga až do r. 1920, dodnes si uchránilo svoj koloniálny nádych, odrážajúci sa napríklad v kostole Petra a Pavla, protestantskom chráme a nemeckom cintoríne.

Krátke pobrežie je domovom viacerých rybárskych dediniek, ktoré taktiež javia znaky architektúry obdobia kolonizácie. Togo má tri chránené rezervácie: Národný park Fazao (neďaleko Sokodé), Národný park Kéran (poblíž Kary) a Fosse aux Lions („leví brloh“) juhozápadne od Dapaongu.


Súvisiace linky

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...