Thajsko - Ubytovanie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Hotely

Najlepšie hotely v Ázii sa nachádzajú v Bangkoku. Pre ubytovanie slúži 12 000 izieb medzinárodného štandardu. Mnoho hotelov je súčasťou veľkých medzinárodných reťazcov. Súčasťou luxusnejších hotelov sú bazény, obsluha izieb 24 hodín denne, klimatizácia a high staff-to-guest ratio.

Úroveň ubytovania je širokého rozsahu. Lacné ubytovanie poskytujú tzv. Bang’lampoo. Mimo hlavného mesta sa hotely nevyskytujú až v takom hojnom počte, ubytovanie v nich je však veľmi lacné. Pri príchode do krajiny si na letisku Don Muang môžete rezervovať hotel, ktorý patrí do Thajskej Asociácií hotelov, prípadne si hotel rezervujte na niektorých provinčných letiskách. Viac informácií získate na Thajskej hotelovej asociácii (THA).

Klasifikácia hotelov
V krajine nie je vytvorený oficiálny systém klasifikácie hotelov, ceny za ubytovanie zvyčajne dajú obraz o úrovni ubytovania. Thajský turistický úrad vydáva regionálneho sprievodcu o ubytovaní, ktorý poskytuje detailné informácie o cenách a úrovni ubytovania.

Prenájom objektov

Môžete si prenajať prázdninové vilky a byty. Detailnejšie informácie nájdete v reklamných letákoch v anglickom jazyku.

Kemping/Karavaning

Turisti čoskoro zistia, že kempovanie v Thajsku nie je veľmi obľúbené najmä vzhľadom na priaznivé ceny v ubytovacích zariadeniach. Väčšina kempov sa nachádza v národných parkoch, ktoré spravuje rezort lesníctva. V krajine sa vyskytujú i súkromné turistické oblasti, ktoré ponúkajú pre turistov i kempy. Kempovanie je povolené na plážach a ostrovoch ležiacich blízko pobrežia. Mnohé miesta určené pre kempovanie sú zároveň i národnými parkami s vlastnou správou. Niektoré národné parky prenajímajú za rozumné ceny turistom vlastné stany.

Mládežnícke ubytovne

YMCA, YWCA a ubytovanie v malých lacných hoteloch je dostupné po celej krajine. Viac informácií získate na Thajskej mládežníckej hotelovej asociácii.

Hotely

Kde
Príchod
Odchod