Tallin - Info/Letenka/Hotely

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut


Estónske hlavné mesto sa nachádza v severovýchodnej časti Európy na pobreží Baltického mora. Nazýva sa i ‘Novou Prahou’. Tallin sa pýši úžasným starým mestom, o ktorom by Disney mohol iba snívať.

V r. 1991 po 50 ročnej okupácií získal Tallin nezávislosť od Sovietskej moci a bez krvavých stôp prešiel od komunizmu ku kapitalizmu. Moderné technológie prenikli do krajiny a Estónsko sa radí medzi krajiny, v ktorých je najrýchlejšia miera rastu uplatňovania moderných technológií. V r. 2000 krajina oslavovala vstup do EÚ.

V metropole vyrástli nové štvrte s modernými novými hotelmi a obchodnými strediskami. Nachádza sa tu množstvo zábavných podnikov, ktoré prispievajú k rušnému nočnému životu.

V Európe je len niekoľko miest, v ktorých prežíva aura 14-násteho a 15-násteho storočia. Jedným z nich je staré mesto v Talline. Atmosféru stredoveku dotvárajú najmä kľukaté, dláždené uličky, kostoly, hrady, stredoveké múry. Všetky tieto stavebné prvky formujúce staré mestské jadro sú zliate do jednoliatej stredovekej a barokovej architektúry.

Skúmaním pamiatok, ktoré sú situované v okolí stredovekých uličiek, turisti môžu odhaľovať jednotlivé vrstvy mestskej histórie. Objavíte ruské ortodoxné kostoly, dominikánske kláštory, meštiacke domy.

V oblasti okolo mestskej štvrte Toompea, ktorá sa nazýva i „Horné mesto“, sa nachádzajú fascinujúce pamätihodnosti vrátane Katedrály Alexandra Nevského, Toomkirik, katedrála Lutheran (založená v r. 1233); Estónske múzeum moderného umenia; a Kiek-in-de-Kök, ktorého fascinujúca veža bola postavená okolo r. 1475.

V súčasnosti je Tallin moderným mestom a je tak povediac predmestím Helsínk. Moderné mestské centrum sa nachádza na námestí Slobody (Vabaduse väljäk). Leží na konci Starého mesta v blízkosti hotela Viru, v ktorom je veľké nákupné centrum.

Do pokladnice mesta prispieva značnou mierou turistický ruch. Najmä v letných mesiacoch ho s obľubou navštevujú susediaci Fíni.

Takmer každá kaviareň a hotel má pripojenie na internet pre svojich hostí. Väčšinou je to bezdrôtová LAN sieť, často ju môžu hostia využívať bezplatne.
Penetrácia mobilných telefónov v Estónsku je 99%. Autobusové lístky je možné objednávať mobilom i platiť za ne mobilom.