Švajčiarsko - Ubytovanie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Hotely
Hotely vo Švajčiarsku majú vysoký štandard a väčšinou ponúkajú veľa pohodlia. Niekedy je potreba si ubytovanie rezervovať vopred. Široký výber ubytovania siaha od luxusných renomovaných hotelov až po penzióny s rodinnou atmosférou. Taktiež tu existuje mnoho hotelov, ktoré sú vybavením prispôsobené pre telese postihnuté osoby. Asi 40% hotelov je členmi Švajčiarskeho spolku hotelierov (SHV), Adresa: Monbijoustraße 130, Postfach, CH-3001 Bern.

Kategórie: 1-5 hvizdičiek, platí v hoteloch, ktoré sú členmi SHV.

5 hviezdičiek (luxusná trieda): veľmi vysoký štandard, pre najnáročnejších. Všetky izby
majú kúpeľňu a WC, farebný televízor, 16-24 hodinový servis.
Minimálna veľkosť: 35 hosťovských izieb

4 hviezdičky (vyššia trieda): vysoký štandard. Všetky izby majú Kúpeľňu a WC, 16-24 hodinový servis, 60% izieb je vybavených farebným televízorom.
Minimálna veľkosť: 25 hosťovských izieb

3 hviezdičky (dobrá stredná trieda): veľmi dobrý štandard. 75% izieb má vlastnú kúpeľňu
alebo sprchu s WC. Minimálna veľkosť: 10 hosťovských izieb

2 hviezdičky (stredná trieda): dobrý štandard. 30% izieb s Kúpeľňou alebo sprcha/WC.

1 hviezdička (jednoduchý štandard): jednoduché a čisté ubytovanie.

Poznámka: Členstvo v spolku hotelierov (SHV) je dobrovoľné, preto je možné, že niektoré z prvotriednych hotelov nie je registrovaných. Medzi dovolenkovými strediskami sú nepatrné rozdiely v cenových reláciách. SHV každoročne vydáva sprievodcu hotelmi s údajmi o cenách, vybavení a službách vo všetkých 2591 hoteloch, ktoré sú členmi tohto spolku. Tento sprievodca taktiež obsahuje ďalšie užitočné, turistické informácie a je ho možné kúpiť v mnohých kníhkupectvách. Okrem toho taktiež vychádzajú zoznamy hotelov vhodných pre telesne postihnutých návštevníkov a rodiny s deťmi. Tieto brožúrky a zoznamy dostanete v kanceláriách cestovného ruchu.

Dovolenkové domy a byty
Informácie o dovolenkových domoch, apartmánoch a bytoch dostanete v kanceláriách cestovného ruchu alebo od miestnych sprostredkovateľov.

Kúpele a Kúpelné mestá
Zoznam švajčiarskych kúpeľných miest dostanete v kanceláriách cestovného ruchu. Ďalšie informácie: Verband Schweizer Heilbädern (Zväz švajčiarskych kúpeľov), Rosenbergweg 10c, Postfach 829, CH-6301 Zug. ako aj Verband Schweizer Kurhäuser (VSK-Zväz švajčiarskych liečebných domov, Oberdorfstraße 53b, CH-9100 Herisau.

Súkromné kliniky
Informácie o súkromných klinikách a sanatóriách nájdete v brožúrke Privatkliniken in der Schweiz(privátne kliniky vo Švajčiarsku), ktorú dostanete v kanceláriách cestovného ruchu.

Mládežnícke ubytovne
Osoby nad 25 rokov dostanú ubytovanie len v prípade, že je v konkrétnej ubytovni dostatok miesta. Musí byť predložený medzinárodný alebo národný preukaz člena spolku mládežníckych ubytovní. Rezerváciu by ste mali vykonať minimálne 5 dní vopred. Zoznam švajčiarskych mládežníckych ubytovní dostanete v každej kancelárii cestovného ruchu alebo od: Schweizer Jugendherbergen, Schaffhauserstraße 14, Postfach 161, CH-8042 Zürich.

Kemping
Vo Švajčiarsku je zhruba 450 miest na kempovanie. Nie je povolené stanovať na poliach a súkromných pozemkoch. Zväz švajčiarskych kempingov (Verband Schweizerischer Campings VSC/ASC) vydáva knižného sprievodcu, ktorého dostanete v kníhkupectvách alebo priamo od zväzu, ktorého adresa je: VSC/ASC Zentralsekretariat, Seestraße 119, CH-3800 Interlaken-Thunersee.

Hotely

Kde
Príchod
Odchod