Švajčiarsko - Turistické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Severné Švajčiarsko
Curych
najväčšie švajčiarske mesto, leží na Curyšskom Jazere, z ktorého vyteká rieka Limmat. Curyšské divadlo je jedno z najrenomovanejších nemecky hovoriacich javísk na svete. Oplatí sa navštíviť Švajčiarske národné múzeum (významná kultúrnohistorická zbierka). V Dome umenia (Kunsthaus) sú vystavené maľby a sochy z celého sveta.

Barokový dom Zunfthaus zur Meise je známy svojou zbierkou keramiky. V bazilickej Fraumünster (13.-15.storočie) sa nachádza okno z farebného skla od Marca Chagalla.

Charakteristickým znakom mesta je dvojitá veža stavebného diela Großmünster, ktoré pochádza z 11.-13.storočia. Radnica (das Rathaus) pochádza z obdobia neskorej Renesancie (17.storočie). Ulica Bahnhofstraße je jednou z najkrajších nákupných ulíc Európy. V lete sú obľúbenou zábavou výletné plavby po Curyšskom Jazere. Ak si chcete urobiť pekný jednodňový výlet, výjdite si na kopec Üetliberg, ku ktorému sa dostanete horskou dráhou (Üetlibergbahn). Za pekného počasia sa vám z vrcholu naskytne nádherný výhľad na reťaz alpských končiarov.

Regensber
je jedno z najkrajších miest Švajčiarska. V Rapperswile sa nachádza stredoveký hrad, ktorý sa taktiež oplatí vidieť.

Severozápad krajiny
Bazilej
staré univerzitné a obchodné mesto BAZILEJ (Basel) leží medzi Elsaßom a kantónom Jura na rieke Rýn (Rhein). Bezpodmienečne navštívte múzeum umenia. Stredoveké staré mesto je ešte stále veľmi pekné. Najstaršie časti katedrály pochádzajú z 9.-13. storočia, jej dve veže vidno doďaleka. Pozoruhodné sú tiež Spalentor (1370) a Kostol Peterskirche (15.storočie).

Poloha mesta na rozhraní troch krajín dáva mestu zvláštnu atmosféru otvorenosti. Ponúkajú sa vám odtiaľto výlety do Nemecka a Francúzska. V neďalekej oblasti Jura sa dajú podnikať nádherné horské túry a výlety. V meste Solothurn sú stavebné diela z obdobia Renesancie a Baroka. Ak vám zvýši čas navštívte taktiež mestá Aarau a Baden s ich malebnými staromestskými centrami. Ďalšou zaujímavosťou je kúpeľné mesto Rheinfelden. Odpočinúť si môžete pri výhliadkovej plavbe po rieke Rýn.

Západné Švajčiarsko
Jura, Neuchâtel a Fribourg: jazerá Bieler See, der Murtensee a Neuenburger See. Pahorkatina, pohorie Franches Montagnes v kantóne Jura ako aj alpské výbežky v kantóne Fribourg ponúkajú možnosti turistiky, stanovania, rybolovu. Zvlášť pôsobivá je Doubská roklina. Fribourg je jedným z najkrajších historických miest vo Švajčiarsku.

Gruyčre je predalpským regiónom na juhu Fribourgského kantónu, ktorý je typický výrobou mlieka a dobytkárstvom. Gruyčre je veľmi pekné mesto, ktorého pôvodné mestské múry ostali úplne zachované. V La Chaux-de-Fonds a v Le Locle môžete navštíviť zaujímavé múzeum hodín.

Dovolenkové oblasti: St-Blaise, La Chaux-de-Fonds, Le Locle, Neuchâtel, Auvernier, Colombier, La Neuveville, Fribourg, Gruyčre, Murten, Le Brassus a St-Ursanne.

Ženeva (Genf) a Ženevské Jazero
Ženeva je univerzitné mesto, ktoré leží na Ženevskom Jazere. Elegantné obchody, nočné kluby, reštaurácie, múzeá a galérie umenia sú zárukou proti nude. Umelecké a historické múzeum Musée d''Art et d''Histoire je známe predovšetkým svojou zbierkou obrazov. Jednou z najkrajších pozoruhodností je románska katedrála Kathedrale St-Pierre. Rovnako zaujímavá je stará radnica(Rathaus) zo 16. storočia. V Jardin Anglais sa nachádzjú veľmi originálne kvetinové hodiny. Odporúčame výhliadkovú plavbu po ženevskom jazere. Pre aktívnejšie založených dovolenkárov je v ponuke golf, jazda na koni, vodné športy a horolezectvo. Smerom na juh od mesta, už na francúzskej pôde leží Mont Salčve, ktorého vápencové steny poskytujú vynikajúce podmienky pre milovníkov lezenia. Romantici sa môžu jurskými kopcami previezť na koni s povozom. Svahy Monts du Lavaux pokrývajú vinohrady. Riex a Epesses sú dve najznámejšie vinohradnícke dediny na severnom brehu Ženevského Jazera.

Lausanne
, hlavné mesto kantónu Vaud (Waadt), leží na severnom brehu Ženevského Jazera. Charakteristickým znakom je katedrála Kathedrale Notre Dame in der Cité,
staré mesto a susedný zámok (1397-1431). Radnica s renesančnou fasádou je taktiež veľmi zaujímavá. V meste sa nachádza 15 múzeí a rôzne iné ponuky kultúrneho a športového vyžitia. Taktiež sú ponúkané výhliadkové jazdy a výlety do pôvabného okolia. Pekným spríjemnením je prechádzka po starom prístave Hafen Port d''Ouchy. Množstvo malých riečok a kopcov určujú vzhľad krajiny vo Waadte. Obklopené vinohradmi leží mesto Château d''Aigle, ktoré je bývalou rezidenciou bernských starostov. Jednou z najdôležitejších stavebných pamiatok Švajčiarska je bývalý benediktínky kláštorný kostol St-Pierre (11.storočie) v mestečku Romainmôtier. Na ľadovci pri Les Diablerets sa dá lyžovať aj cez leto. Výhľad odtiaľ na Montblanc je neopísateľný (so svojimi 4807 m je najvyšším vrcholom v Európe). Villars je lyžiarske stredisko a svojimi ideálnymi klimatickými podmienkami je využívané ako klimatické kúpele. 1300 m vysoko položené kúpele Leysin ponúkajú nádherný panoramatický výhľad na Rhoneebene, Mont Blanc a Ženevské Jazero. Montreux je známe svojou príjemnou klímou a medzinárodným džezovým festivalom. Zámok Chillon je jedným z najobľúbenejších miest na fotografovanie.

Letné dovolenkové strediská: Lausanne, Montreux, Yverdon, Nyon-Coppet, Morges, Vevey, Villeneuve, Château-d''Oex, Les Diablerets, Leysin, Villars, Gryon, Payerne, Ste-Croix, Orbe a Vallée de Joux.

Zimné strediská: Rochers-de-Naye, Les Avants, Château-d''Oex, Rougemont, Les Diablerets, Leysin, Villars, Gryon, St-Cergue, Ste-Croix a Vallée de Joux.

Centrálne Švajčiarsko
Bernská Vysočina je so svojím regiónom v okolí Jungfrau jednou z najkrajších dovolenkových oblastí celého Švajčiarska. Adelboden, Grindelwald a Lenk boli už v 19.storočí, hlavne šľachtou obľúbenými miestami. Klimatické kúpeľné mesto Interlaken, ktoré sú položené medzi jazerami Thuner- See a Brienzer See je bránou Bernskej vysočiny (Berner Oberland) a východiskovým bodom úzkokoľajovej horskej železnice Berner-Oberland-Bahnen (BOB). Jungfrau (4158 m), Mönch (4099 m) a Eiger (3970 m), ktorého nebezpečná takmer kolmá severná stena bola po prvý krát zdolaná až v roku 1938, patria medzi najznámejšie vrcholy vo Švajčiarsku. Silne zľadovatený vrch Finsteraarhorn je so svojimi 4275 metrami najvyšším vrcholom Bernských Alp. Najlepší panoramatický výhľad sa naskytá z vrcholu Niesen (2362 m) na juhozápadnom brehu jazera Thuner See, na ktorý sa dostanete pozemnou lanovkou z Mülenenu. Čisté jazerá, horské rieky, ľadovcové vrchy a kvetové lúky tvoria pôvab tohto regiónu.

Adelboden je horská dedina s výbornými podmienkami na zimné športy. Klimatické kúpeľné mesto Thun má veľmi pôvabné centrum. Z Mürrenu, mesta bez áut sa môžete horskou dráhou vyviezť na 2970 m vysoký vrchol Schlithorn. Ďalšími pozoruhodnosťami sú vodopády pri Gießbachu a skanzen v Ballenbergu.

Z Bernu, hlavného mesta Švajčiarska, sa naskytuje výhľad na kantón Jura na západe a na
Alpy na juhu. Stredoveké mestské jadro, ktoré bolo UNESCOm vyhlásené za svetovú kultúrnu pamiatku, sa nachádza medzi zvonicou a kostolom Nydegg. Okrem mnohých zaujímavých múzeí sa v Berne nachádza najväčšia zbierka prác od maliara Paula Klee.

Letné dovolenkové strediská: Interlaken, Mürren, Wengen, Lenk, Grindelwald, Adelboden, Brienz, Meiringen, Thun a Spiez.

Zimné strediská: Interlaken, Mürren, Wengen, Lenk, Grindelwald, Adelboden, Gstaad, Lauterbrunnen, Zweisimmen a Meiringen.

Luzern a okolie
Hory, jazerá, ihličnaté lesy a pasienky sú pre túto obľúbenú, dovolenkovú oblasť charakteristické. Dvoma zubačkami sprístupnený horský masív Rigi je známy svojimi nádhernými výhľadmi. Najlepšie sa naskytajú z vrcholu Kulm (1800 m) a Scheidegg (1665 m). Luzern leží na jazere Vierwaldstätter See, na ktorom je možné podniknúť výhliadkovú plavbu na lopatkovom parníku. Dvorný kostol, radnica (1602-1606) a pomník leva sú len niektoré z mnohých zaujímavých stavebných diel mesta. 170 m dlhý zastrešený most nad riekou Reuß, bol pôvodne jedným z najstarších drevených mostov v krajine (zhotovený 1333). V roku 1993 tento most zhorel, bol však v priebehu jedného roka znova postavený. Taktiež odporúčame do pozornosti dom Richarda Wagnera a švajčiarsky dom dopravy. Na blízko položenom jazere Rotsee sa každoročne konajú známe veslárske preteky. Sonnenberg, Gütsch, Pilatus a mnohé iné kopce a vrchy v okolí Luzernu sú dosiahnuteľné lanovkami, lyžiarskymi vlekmi a zubačkami. Veľmi pôsobivou je jazda z kúpeľného mesta Engelberg na vrch Titlis (3239 m), ktorý je celoročne pokrytý snehom.
V samotnom Engelbergu je veľkolepý benediktínky kláštor (Benediktinerkloster) z roku 1120 a barokový kostol, v ktorom sa nachádza najväčší organový hudobný nástroj v celom Švajčiarsku.

Letné dovolenkové strediská: Luzern, Engelberg, Weggis, Vitznau, Schwyz, Sarnen, Küssnacht, Hergiswil, Gersau, Einsiedeln, Bürgenstock a Brunnen.

Zimné dovolenkové strediská: Engelberg, Andermatt, Melchsee-Frutt, Rigi a Sörenberg.

Východné Švajčiarsko
Graubünden (Grisons): je známy vysokohorským poľnohospodárstvom a chovom dobytka a v teplejších údoliach aj vinohradníctvom. V tomto drsnom horskom regióne je dovedna 150 údolí. Horské kúpele St. Moritz, Davos, Klosters a Arosa sú známe po celom svete nielen pre svoje výborné lyžiarske podmienky. St. Moritz je veľmi elegantný, 1560 m vysoko položený Davos ponúka niečo aj pre milovníkov umenia- múzeum Ernst-Ludwig-Kirchner-Museum vystavuje súkromnú zbierku prác maliara Ernsta Ludviga. V St. Moritz, Pontresina a Zuoz nájdete typické kamenné domy. Cez vysokohorské údolie Engadin (1000-1800 m), ktorého úbočia sú porastané lesmi červeného smreku, preteká rieka Inn. Engandinerská krajina jazier a horská oblasť sú rajom pre starých aj mladých dovolenkychtivých dovolenkárov. Dá sa tu vynikajúco lyžovať a podnikať vysokohorské túry podľa želania. V malých dedinkách je možnosť nájsť cenovo príjemné a cenovo výhodné ubytovanie. Najvyššie položenou vyvýšeninou v oblasti Graubünden je Bernina (4049 m), ktorá sa nachádza na hraniciach s Talianskom.

Chur je východiskom Rhätischskej železničnej dráhy, ktorá okrem iného vedie do St. Moritz, Arosa a Disentis. Oplatí sa navštíviť kostol sv.Luciusa ( St. Luziuskirche), katedrálu z 12.-13 storočia a rätišské múzeum. Z Churu sa dá dostať aj do mnohých pekných lyžiarskych stredísk. Jazda autobusom z mesta Chur cez San-Bernardino-Paß do mesta Bellinzona v regióne Tessin vám vyrazí dych. Flims sú klimatickým kúpeľným strediskom, ktoré je obklopené nádherným horským okolím. Kantón Graubünden má bohatú históriu. Hrady, zámky, mnohé kostoly a kaplnky sú svedkami veľkolepej minulosti. Do Švajčiarskeho Národného Parku, ktorý má rozlohu 168 km štvorcových, sa najjednoduchšie dostanete z mesta Zernez. Tento park je z jednej tretiny zalesnený. Žijú tam svište, divoká zverina, kozorohá zver a orly. Pri turistických výpravách neopúšťajte vyznačené turistické trasy.

Dovolenkové strediská (celoročná sezóna): Flims, St. Moritz, Arosa, Davos, Bad Scuol, Bad Tarasp-Vulpera, Bad Vals, Bergün, Chur, Disentis, Klosters, Laax, Lenzerheide, Müstair, Obersaxen, Pontresina, Poschiavo, San Bernardino, Samedan, Savognin, Sedrun, Sils, Silvaplana a Zernez.

Oblasť severne a južne od Bodensee: Oblasť v okolí jazera Bodensee pri severnom okraji Álp má vyslovene miernu klímu, čo je veľmi výhodné pre pestovateľov hrozna a iného ovocia. Predalpský región Appenzell, ktorého najvyššie položená vyvýšenina je Säntis (2504 m), je ideálnym miestom na podnikanie horských túr a výletov. Zelené pasienky sa rozprestierajú až po St.Gallen a ďalej po Bodensee. Rýn preteká jazerom Bodensee a pri Schaffhausene vytvára najväčšie vodopády v strednej Európe.

Stein am Rhein je pekné stredoveké mesto. St. Gallen má staré mestské centrum s ptricijnými domami zo 17. a 18. storočia. Pozoruhodné sú kláštorná knižnica vo vnútornom dome Benediktívskeho kláštora, mestská knižnica Vadiana, ktorá bola založená v roku 1551 a baroková, chrámová kapitula.

Letné dovolenkové strediská: Schaffhausen, Stein am Rhein, Uferorte am Bodensee, Wildhaus a Unterwasser.

Zimné strediská: Wildhaus a Unterwasser v Toggenburgu.

Južné Švajčiarsko
Wallis (Valais)
Wallis v hornom Rhonetale sa rozprestiera až po Ženevské Jazero. Medzi severoalpskou a južnou stranou je veľmi pestrá krajina. V silne zľadovatelých Wallizerských Alpách sa nachádzjú najvyššie vrcholy Švajčiarska: Dufourspitze (4634 m), Dom (4545 m), Weißhorn (4507 m) a Matterhorn (4477 m). Hranica lesa (2300 m) a hranica snehu (3200 m) ležia veľmi vysoko. Malé dedinky so starými drevenými domcami sú pevne zasadené do horských úbočí. V početných horských úbočiach sa nachádza mnoho romantických miest vhodných na oddych a dovolenku, Najznámejšími strediskami sú Saas Fee v Saastale a Zermatt v Mattertale, nad ktorým sa čnie Matterhorn. Zermatt je renomovaným zimným strediskom. Z tejto oblasti je vylúčená automobilová doprava, kto nejde pešo pohybuje sa pomocou koní a záprahov. Je tu mnoho dobre vyznačených turistických trás, lanoviek, lyžiarskych a sedačkových vlekov, ktorými sa dá dostať až do najvyššie položených miest. Oddych hľadajúci turisti ako aj ctižiadostivý skúsený horolezci si v tomto regióne prídu na svoje. Európska najvyššia lanovková dráha vedie na vrchol malého Matterhornu pri Zermatte. Vo Wallis ležia dva najväčšie švajčiarske ľadovce: 25 km dlhý Aletschgletscher sa rozkladá na ploche 87 km štvorcových. Mali by ste si pozrieť slávny ľadovec Rhonegletscher a podzemné jazero pri St-Léonarde. V historickom mestečku Brig na južnom brehu rieky Rhone stojí najvýznamnejší zámok v celom Švajčiarsku, Stockalperschloß. Taktiež sa vám oplatí navštíviť biskupské sídlo Sion (Sitten) a Martigny so svojou zrúcaninou hradu. Tieto miesta sú rovnako výhodným východiskovým bodom pre výlety do okolia. Kto rád navštevuje hrady, mal by ísť do Leuku, Sierre, Sion a Monthey.

Dovolenkové strediská (celoročná sezóna): Zermatt, Saas Fee, Crans-Montana, Leukerbad, Champex, Champéry, Riederalp, Bettmeralp a Verbier.

Zimné strediaská: Bellwald, Fiesch, Grächen, Les Marécottes, Champéry-Planachaux, Morgins, Salvan a Finhaut.

Ticino (Tessin)
V tomto najjužnejšom kantóne Švajčiarska sa hovorí po taliansky, klíma a atmosféra sú stredomorské. Lugano, najväčšie mesto v tomto regióne leží pri úpätí San Salvatore pri jazere Lago di Lugano. Toto mesto patrí k najobľúbenejším cieľom švajčiarskych dovolenkárov. Pekné námestia, budovy, palmy a dlhá pobrežná promenáda vytvárajú pôvab a charakter mesta. Tí čo sa zaujímajú o umenie a históriu by si mali pozrieť katedrálu San Lorenzo. Mesto Locarno, pri jazere Lago Maggiore, so svojimi úzkymi uličkami a pouličnými kaviarňami je mimoriadne pôvabné na jar a v lete. Toto mesto leží v prekrásnom prostredí, ktorého okolie je pokryté viničom a záhradami.

Do prenádherných a očarujúcich dediniek v okolí sa dostanete pravidelne premávajúcimi autobusmi. Okrem toho sú v ponuke výletné jazdy k často idylickým horským prechodom Lukmanierpass, Furkapass a Oberalpass. Na dosah sú taktiež Miláno a Benátky. Na jazere Lago Maggiore môžete podniknúť výletnú plavbu loďou. Pri Brissagu ležia dva ostrovy. Na väčšom z nich sa nachádza botanická záhrada so stredomorskou vegetáciou.
Obdivovatelia prírody by mali navštíviť región Bolle di Magadino, ktorý sa pýši takmer nedotknutou, panenskou prírodou. V Meride sa nachádza pôsobivé paleontologické múzeum.

Dovolenkové miesta: Locarno, Ascona, Brissago, Lugano, Morcote a Gandria.

Lyžiarske strediská
Adelboden-region
Adelboden: Sezóna: Vianoce až po začiatok apríla. Je to pokojná dedinka bez nočného života.
Lenk: stred decembra až po koniec marca. Výborné zjazdovky ale veľmi pokojné miesto. Výborné pre rodiny.
Kandersteg: Pre začiatočníkov a pokročilých. obmedzený počet zjazdoviek.

Crans/Montana-region
Crans-sur-Sierre: Sezóna: Stred decembra až stred apríla. Veľmi populárne miesto s bohatým nočným a kultúrnym životom.
Montana
pokojnejšie stredisko.
Anzčre: Sezóna: stred decembra až stred marca. Vhodné pre mladých ľudí.

Davos/Klosters-region
Davos: Sezóna: december až stred apríla. Pokojné miesto s dobrými lyžiarskymi podmienkami.
Klosters: Sezóna: december až stred apríla.
Vhodné pre bežkárov a nešportovcov.

Engadin
St. Moritz: Sezóna: začiatok decembra až koniec apríla. Známe, veľké a drahá zimné dovolenkové stredisko. Mnohoraké ponuky na využitie voľného času a kultúrny a nočný život pre každého vkus. Pontresina: Sezóna: začiatok decembra až stred apríla. V blízkosti St. Moritz.
Celerina: pôvabná tradičná dedinka. Nočný život a kultúrne vyžitie hľadajte v blízkom meste
St. Moritz. Samnaun: miesto vhodné pre bežcov na lyžach. Bezcolná zóna.
Zuoz: Obmedzený počet zjazdoviek. Pekná dedina.

Flims-region
Laax: Stará sedliacka dedina. Výborné lyžiarske možnosti pre začiatočníkov a pokročilých.
Flims: Sezóna: stred decembra až stred apríla. Pokojné miesto s lyžiarskou školou. Výborné zjazdovky, ľadovec (Vorab 3000 m). Dobré ponuky na využitie voľného času, ani nelyžiari sa nebudú nudiť.

Gstaad
Sezóna: Vianoce až začiatok apríla. Známe zimné stredisko. Pekné a drahé.
Château-d''Oex: Vhodné predovšetkým pre začiatočníkov. Možnosť ubytovania v Chalets. Rougemont: idylická dedinka. Vhodné pre bežcov na lyžach. Bez nočného života. Saanenmöser, Schönried a Saanen: Zweisimmen: obec s lyžiarskou školou. Uspokojí všetky nároky. Poskromnejší nočný život. Les Diablerets: Sezóna: stred decembra až stred apríla. pokojné miesto, ideálne pre rodiny. Možnosť lyžovania aj počas leta, na ľadovci. Leysin: Sezóna: stred decembra až stred marca. Pokojný nočný život.
Villars-sur-Ollon: Sezóna: stred decembra až koniec marca. Pokojná typicky švajčiarska obec. Les Mosses: Vhodné pre začiatočníkov i pokročilých.

Jungfrau-region
Grindelwald: Sezóna: stred decembra až koniec marca. Pokojná večerná atmosféra. Wengen: Sezóna: december až apríl. Bohatý kultúrny program. Miesto vhodné nielen pre lyžiarov. Mürren: Sezóna: začiatok decembra až stred apríla.

Lenzerheide-region
Valbella: Pre všetky triedy lyžiarov. Jeden ťažký zjazd.
Vhodné pre rodiny s deťmi. Nádherné okolie. Lenzerheide: sezóna: stred decembra až stred apríla. Dobré Reštaurácie. Pokojný nočný život.

Obertoggenburg-region
Alt St. Johann: Nádherná oblasť. Obľúbené, ale nie preplnené miesto. Pre pokročilých lyžiarov. Niekoľko ťažkých zjazdoviek.
Wildhaus: Zjazdovky pre všetky triedy lyžiarov. Bohatý zábavný a kultúrny program.

Portes du Soleil-region
Champéry: Sezóna: stred decembra až začiatok apríla. Pokojné miesto, vhodné pre rodiny s deťmi.
Champoussin: výborné zjazdovky pre
všetky triedy.
Morgins: vhodné predovšetkým pre rodiny. Väčšinou ľahké zjazdovky.

Riederalp-region
Bettmeralp: dve zjazdovky pre začiatočníkov, dve pre znalcov a zvyšok pre pokročilých. Dobré reštaurácie. Primerané ceny.
Riederalp: Sezóna: začiatok decembra až koniec marca. Pekné okolie a pokojný nočný život.

Sargans-region
Wangs-Pizol: niekoľko výborných zjazdoviek, ktoré vyžadujú primerané schopnosti. Dobrá lyžiarska škola pre deti a začiatočníkov. Pokojný nočný život.
Braunwald: pre pokročilých i začiatočníkov. Flumser Berge: oblasť vhodná pre bežcov na lyžach. Vhodné pre rodiny.

Verbier/Les quatre vallées-region
Verbier: Sezóna: stred decembra až koniec apríla. Pre znalcov. Mnohoraký zábavný program pre mladých ľudí.
Bruson: veľmi pokojné miesto. Väčšina zjazdoviek je vhodná pre začiatočníkov a pokročilých.

Super St. Bernard: lyžiarske stredisko bez možnosti ubytovania. Vhodné pre všetky triedy lyžiarov.
Thyon 2000: moderné lyžiarske stredisko. Jedna dlhá zjazdovka. Všetky ostatné zjazdovky sú vhodné pre začiatočníkov a pokročilých. Vhodné pre skupiny a rodiny.

Andermatt-region
Andermatt:Sezóna: stred decembra až stred apríla.
Engelberg: Sezóna: stred decembra až stred apríla. Historická horská osada. Niekoľko zjazdoviek pre znalcov a pokročilých. Pestrý nočný život.

Hoch-Ybrig (Zentralschweiz): Miesto ideálne pre rodiny. Prekrásna príroda.

Zermatt-Gebiet
Zermatt: Sezóna: začiatok decembra až stred apríla. Pre všetky triedy. Živý nočný život, bohatý zábavný program.
Saas Fee: Sezóna: začiatok decembra až stred apríla. Zóna bez automobilov.
Grächen: pre začiatočníkov a pokročilých. Pestrý zábavný a kultúrny program.

Súvisiace linky

Official Tourist Site - vhodné štartovacie miesto na získanie turi...

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...