Sv. Lucia - Praktické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Peniaze

Mena

Východokaribský dolár (XCD) = 100 centov. Bankovky sú v hodnotách 100, 50, 20, 10 a 5 XCD. Mince sú v hodnotách 1 XCD, 50, 25, 10, 5, 2 a 1 cent.

Platobné karty

American Express, Diners Club, MasterCard a Visa sú na Sv. Lucii akceptované vo väčšine hotelov, reštaurácií a obchodných centier. Odporúča sa, overiť si podmienky a možnosti bezhotovostnej platby v krajine u vašej bankovej spoločnosti.

Otváracie hodiny bánk

Pondelok až štvrtok od 8:30 do 15:00, piatok od 8:30 do 17:00.

Jedlo a nápoje

Kulinárstvo na Sv. Lucii má základy v kreolskej, francúzskej a západoindickej kuchyni.

Miestne špeciality:

Čerstvé dary mora (vrátane langúst) pripravených na stovky rôznych spôsobov.

Lambi (polievka z mušlí).

Zelené figy.
Miestne nápoje:

Tak ako v celom Karibiku i na Sv. Lucii sa najčastejšie pijú ovocné šťavy, rumové punče a pivo.

Nočný život

Večerná zábava sa v turistických centrách sústreďuje najmä v hoteloch a niektorých reštauráciách. Piatkové večery sú spojené s lokálnymi oslavami víkendu, na ktorých nechýba hudba, tanec a dobré jedlo.

Dva najpopulárnejšie nočné kluby (Indies a The Late Lime) majú vlastné živé predstavenia tradičných tancov a hudby.

Nakupovanie

Pri nákupe suvenírov nezabudnite na miestne textilné výrobky v podobe športových tričiek, obrusov či tašiek. Ďalším predmetom záujmu turistov sú aj rôzne vyrezávané misky, slamené klobúky, kožené sandále. Dobrá správa je, že na ostrove nájdete mnoho „duty free“ obchodov, reštaurácií a barov, stačí sa len preukázať pasom či letenkou a automaticky budete pri platbe oslobodení od dane.

Kalendár podujatí

Jazzový festival na Sv. Lucii (máj) – čo môže byť lepšie ako popíjať exotický koktail na tropickom ostrove a počúvať živé vystúpenia medzinárodných umelcov?

Karneval na Sv. Lucii (júl) – hlavné mesto (Castries) každoročne ožíva rušným karnevalom, plným sexi kostýmov, hudby a tancovania.

Štátne sviatky

1. január, 22. február (Deň vyhlásenia nezávislosti), apríl (pohyblivé veľkonočné sviatky), 1. máj, 1. august (Deň oslobodenia), 2. október (Deň vďakyvzdania), 13. (Festival svetiel) a 25.-26. december.Súvisiace linky

Official Tourist Site - vhodné štartovacie miesto na získanie turi...