Singapur - Turistické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Za návštevu v Singapure stoja napríklad etnické štvrte jednotlivých národnostných menšín (Little India s hinduistickými svätyňami, Chinatown s čínskymi chrámami a Arab Street s mešitami). Čínska kultúra poznamenala Singapur snáď najviac – okrem celej rady chrámov tu nájdete napríklad čínske záhrady Yu Hwa Yuan s pagodami, bonsajmi a idylickým potôčikom. Za zmienku stojí aj centrum mesta medzi mrakodrapmi, teda územie medzi zástavkami MRT City Hall - Raffles Place, kde sa nachádza unikátna budova divadla, Singapore River a Clarke Quay kde je väčšina klubov a barov. V Centrálnom múzeu (vstup zadarmo) je okrem iného singapurským Číňanom venovaná samostatná expozícia. V budove Empress Place je múzeum stredoázijskej hodvábnej cesty, ktorá kedysi začínala v Číne.

V starej koloniálnej štvrti (Colonial District) objavíte budovu parlamentu z r. 1827, Národné múzeum, kresťanskú katedrálu Dobrého pastiera a mnoho iných cirkevných stavieb. Milovníci prírody nájdu v Singapure Jurong Bird Park, kde sa dá vidieť niekoľko tisíc druhov vtákov, krokodíliu farmu a veľkú zoologickú záhradu bez plotov (zvieratá sú od návštevníkov oddelené priekopami). Jednou z najväčších atrakcií sú súťaže spevavých vtákov, ktoré sa v sobotu ráno konajú na niekoľkých miestach. Na ostrove Sensota leží preslávený Podmorský svet (kde môžete prejsť skleneným tunelom obrovským akváriom so žralokmi), hmyzia farma s veľkými farebnými motýľmi a námorné múzeum. Zážitkom je výhliadková plavba kanálom Johor a výstup na vrchol Mt. Faber, odkiaľ je pekný výhľad na mesto.

Tí, ktorí sa radi kúpu, by určite mali navštíviť East Cost Park. Avšak, morská voda v okolí  Singapuru je kvôli lodiam veľmi špinavá. Preto sa turistom odporúča Bintan, čo je ostrov v Indonézii, vzdialený zhruba 55 min loďou od Singapuru. Krajina si tento ostrov prenajala Indonézie.


Väčšina uvádzaných informácií o krajine bola prevzatá zo sprievodcu pre (nielen) nezávislé cestovanie ázijskými krajinami, knihy Cesta na Východ autorov Ivy a Ivana Brezinových. Text o zaujímavosti rozšíril aj Tomáš Homola.


Súvisiace linky

Official Tourist Site - vhodné štartovacie miesto na získanie turi...

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...

Singapur úplne mení tvár - Nízky dvojpodlažný hotel Raffles je ...