San Marino - Praktické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Peniaze

Mena: euro

Otváracie hodiny bánk: pon – pia, 8:30-13:30 a 15:00-16:30

Jedlo

Typickou kuchyňou San Marina je prirodzene talianska, ale keďže je mesto moderným centrom nájdete tu reštaurácie, ponúkajúce jedlá z celého sveta.

Nočný život

I keď rozlohou je San Marino malé, je tu dostatok príležitosti na využitie voľného času. Okrem niekoľkých kín a barov sa tu nachádza značný počet reštaurácií, ktoré sú vhodné na strávenie príjemného večera.

Priaznivci športu si môžu zahrať tenis, bedminton, vybíjanú, bowling, plávať, areály pre tieto aktivity sú v San Marine na každom rohu. Medzi miestne, obľúbené športy sa radí futbal.

V júli sa koná medzinárodná jachtárska regata známa ako 24 Ore di San Marino. Najznámejšou športovou udalosťou roka je Gran Premio Formula 3000.

V meste sa často konajú festivaly, revue a divadelné predstavenia.

Bar del Titano (oppure Bar Titano) sa nachádza oproti Consiglio Grande e Generale

Nakupovanie

Nakupovanie na trhoch, kde sú obchodníci ochotní zjednávať ceny za svoje remeselnícke výrobky, poteší všetkých zberateľov suvenírov, rovnako si užijú i módni nadšenci v miestnych značkových butikoch.

Kalendár podujatí

Štátne sviatky:

1. a 6. január; 5. február (výročie Oslobodenia San Marina); 25. marec, 1. apríl, 1.máj, 15. jún, 28. júl, 15. august, 3. september (Založenie republiky), 1.október, 1. a 2. november, 8.;24.-26. a 31. december.


Súvisiace linky

Official Tourist Site - vhodné štartovacie miesto na získanie turi...

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...