San Francisco - Odporúčame

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
1/2 dňa
Sausalito
Do mestečka pri Zlatom moste sa prepravíte trajektom Golden Gate ferry, prípadne Blue and Gold Fleet ferry z trajektového terminálu Embarcadero alebo z móla 41 na Fisherman''s Wharf (cestovný čas je približne 30 minút).

Sausalito dlho obľubovali umelci a bohémi. Spisovateľ Jack London sem taktiež občas zavítal a britský učiteľ Zen Budhizmu Alan Watts, ktorý priniesol inštrumentálnu hudbu Zen na západ, sa tu natrvalo usadil.

Sausalito ponúka návštevníkom rozmanité obchody, butiky, reštaurácie a galérie pozdĺž hlavnej dopravnej triedy Bridgeway.

Medzi mieste atrakcie sa radí Bay Model, 2100 Bridgeway, na Marinship Way, ktorý znázorňuje rozmerný model zálivu San Francisco, ďalej Sacramento Delta alebo Bay Area Discovery Museum, ktoré zastrešuje nápaditú interaktívnu výstavu per deti.

Flotila 400 obytných lodí kotví v Richardson Bay.

Sausalito Arts Festival sa koná každoročne v septembri a priláka tisíce návštevníkov k nábrežiam mesta.

1 deň

Sonoma Valley Wine Country
San Francisco je situované len hodinu od severného kalifornského vínneho regiónu. Sonoma a Napa Valleys vyhľadávajú milovníci vína, ktorí si nielen osviežia chuťové poháriky červeným mokom, ale potešia i dušu nádhernou okolitou scenériou.

Sonoma sa rozkladá na ploche 4,144 km2 a niektoré vinice siahajú až k Tichému oceánu.

Vínne exkurzie sú spojené s relaxáciou na pobreží a obedom. Beau Wine Tours organizuje výlety za poznaním kalifornských vín, vodič vás vyzdvihne pred hotelom v San Franciscom zálive. Exkurzia trvá 4-8 hodín a máte možnosť prispôsobiť cestovný plán podľa vašich požiadaviek.

Sonoma Valley je plné malých viníc, kde sa denne konajú ochutnávky kvalitných vín. Zvlášť vynikajúce sú vinice v úrodnom Alexandrovom údolí situovanom východne od Healdsburgu; Dry Creek Valley je známe produkciou kalifornských odrôd Zinfandel; a Russian River Valley je rodiskom značiek Pinot Noir a Chardonnay.

Spoločnosť Beau Wine Tours odporúča stráviť vo vinárskom regióne i noc, mnohé kúpeľné miesta poskytujú luxusné ubytovanie.

Prieskum kraja plného viníc nie je kompletný bez letu balónom, športových vodných aktivít, lezenia po horských masívoch a jazdy na koni.