Salzburg - Top atrakcie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Salzburgská katedrála
Je to významná stavba rannej barokovej architektúry v rámci Európy severne od Álp. Wolfgang Amadeus Mozart tu bol krstený za baptistu.

Domplatz
Tel: (0662) 804 7450

Hohensalzburgská pevnosť
Najviac zachovalá pevnosť v strednej Európe je Salzburských poznávacím znakom, pretože dohliada a ochraňuje mesto. Jej pôvod sa datuje do r. 1077. Prepravíte sa k nej lanovkou Festungsbahn z Festungsgasse 4.

Getreidegasse
Getreidegasse je najslávnejšia nákupná ulica v Salzburgu. Je známa nie len excelentnými obchodmi, ale tiež uličkami a priľahlými domami, pasážami a nádvoriami.

Mozartovo rodisko
V Hagenauer House na treťom poschodí žila Mozartova rodina v rokoch 1747 – 1773. Hudobný génius sa tu narodil v r. 1756. V súčasnosti je v tomto dome Mozartovo múzeum, v ktorom sú vystavené jeho detské husle a niekoľko jeho ďalších nástrojov. Ďalšie múzeum je v jeho rezidencii, kde býval v rokoch 1773 – 1780, na Makartplatz 8.

Rezidencia
Bývalý oficiálny apartmán Salzburských arcibiskupov je rozsiahly a pôsobivý komplex budov, v ktorých sa nachádza Residenz Gallery. Je to vynikajúca galéria s majstrovskými dielami Rembrandta, Rubensa a Brueghela.