Šalamúnove Ostrovy - Turistické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Šalamúnove ostrovy patria medzi odľahlé a nedotknuté ostrovy Tichého oceánu, kde sa turizmus udomácňuje iba veľmi pomaly a nenásilne. Bohatý podmorský svet priťahuje najmä potápačov, jachtárov a rybárov. Hlavné ostrovy (Choiseul, Guadalcanal, Malaita, New Georgia, San Cristobal a Santa Isabel) sa tiahnu v dĺžke 200km a šírke až 50 km a hostia mnoho vzácnych živočíšnych druhov – korytnačky, netopiere, vačice, jastraby, volavky, pavúky, žaby, motýle a pod. Európania priniesli mačky, kone, kravy a kozy, ktoré dnes už nie sú na ostrovoch raritou.

Honiara je hlavným mestom ostrova Guadalcanal a tiež kapitolou Šalamúnových ostrovov. V meste nájdete múzeum, botanické záhrady a rušnú čínsku štvrť. Ostrov je posiaty relikviami Druhej svetovej vojny a informačné tabule popisujú udalosti súvisiace s bojmi o Guadalcanal, ktoré sa do dejín zapísali ako jedna z najväčších bitiek medzi USA a Japonskom.

Cestovné kancelárie poskytujú plavby okolo Guadalcanalu a ostatných ostrovov, ktoré zahŕňajú zastávky na jednotlivých bojových poliach Druhej svetovej vojny, v rezbárskom centre Betikama a osadách Alite a Laulasi na ostrove Malaita, kde domorodci opracúvajú mušle a vyrábajú z nich náhrdelníky, náramky, opasky a pod.


Súvisiace linky

Official Tourist Site - vhodné štartovacie miesto na získanie turi...