Šalamúnove Ostrovy - Praktické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Peniaze

Mena

Lokálny dolár (SBD) = 100 centov. Bankovky sú v hodnotách 50, 20, 10, 5 a 2 SBD, mince sú v hodnotách 1 SBD a 50, 20, 10, 5, 2 a 1 cent.

Platobné karty

Všetky typy kariet sú široko akceptované v hoteloch a turistických centrách Šalamúnových ostrovov, ale i napriek tomu, je dobré overiť si podmienky a možnosti platby v krajine u vašej bankovej spoločnosti.

Otváracie hodiny bánk
Pondelok až piatok od 8:30 do 15:00.

Jedlo a nápoje

V Honiare sa nachádza zopár reštaurácií mimo hotelov, ktoré servírujú ázijskú i európsku kuchyňu. K exotickým špecialitám ostrovov sa radia korene a listy taro či puding tapioca.

Zvláštnosťou je, že na Šalamúnových ostrovoch neakceptujú prepitné a turisti, by si mali byť vždy vedomí tohto faktu, nakoľko by mohli finančným preplatkom uraziť personál reštaurácie alebo hotela.

Nočný život

Honiara je pomerne tiché mesto, ale i tu nájdete niekoľko klubov vybavených hudbou, tanečným parketom, šípkami, biliardom či príležitostným premietaním filmov. Kluby sú prevažne súkromného charakteru, ale všetky ponúkajú dočasné členstvo pre návštevníkov ostrovov.

Nakupovanie

K populárnym suvenírom patria perlové šperky, bohato zdobené palice, mušle, rezbárske výrobky (ryby, korytnačky, vtáky...), nástenné dekorácie z kopry a pod.

Kalendár podujatí

Štátne sviatky

1. január, apríl (pohyblivé veľkonočné sviatky), 9. jún (Kráľovnine narodeniny), 7. júl (Deň vyhlásenia nezávislosti), 25. (Vianoce) a 26. (Národný deň vďakyvzdania) december.

Každá provincia Šalamúnových ostrovov má svoj vlastný Provinčný deň (ak niektorý z ďalej uvedených dátumov padne na nedeľu, nasledujúci pondelok sa automaticky stáva štátnym sviatkom a teda voľným dňom):

25. február (Choiseul), 2. jún (Isable), 8. jún (Temotu), 29. jún (Centrálny ostrov), 20. júl (Rennell), 1. august (Guadalcanal), 3. august (Makira/Ulawa), 15. august (Malaita), 7. december (Západná provincia).


Súvisiace linky

Official Tourist Site - vhodné štartovacie miesto na získanie turi...