Rím - Zábava a nočný život

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Rimania sa chodia zabávať po večeri. Vínové bary a kaviarne sa nachádzajú medzi Campo de’ Fiori, Piazza Navona a Via della Pace. Írske „puby“ sú taktiež obľúbené.

Najväčšia koncentrácia nočných klubov sa vzťahuje k štvrtiam Testaccio a Ostiense. Ulica Via di Monte Testaccio je lemovaná barmi, pubmi a klubmi. V Ostiense sa nočný život rozhýbal iba v ostatných rokoch. Nachádzajú sa tu nové bary, ktoré sa nazývajú ristodisco. Je možné sa v nich najesť i zatancovať si.

Vyčerpávajúce informácie o nočnom živote v Ríme získate v týždenníku Roma C’è a TrovaRoma, v magazíne Wanted in Rome (webová stránka www.wantedinrome.com je updatovaná), a v mesačníku 2night (je voľne prístupný v mnohých baroch, alebo si ho môžete prečítať on-line na www.2night.it).

Legálne smie osoba požívať alkoholické nápoje po dosiahnutí 16-tich rokov. Alkohol je možné konzumovať po celých 24 hodín. Väčšina vínových barov a birrerie ostáva otvorená do 24:00 v zime a do 02:00 v lete.

V centre mesta stojí v bare pohár vína 2 -7€ (v závislosti na kvalite, či stojíte alebo sedíte), pričom koktail v nočnom klube stojí 12€. Pol litra piva sa zvyčajne pohybuje v cenovej hladine okolo 5€. Drinky a kávy sú vždy lacnejšie, keď sa konzumujú po stojačky.

Bar
Vineria je situovaný v strede Campo de’ Fiori, je stále ‘in’ a je vhodný na stretnutia. Klientela siaha od známych umelcov až po bežných zákazníkov.

Il Nolano ležiaci na adrese 11, na tej istej ulici ako bar Vineria, vyhľadávajú najmä turisti unavení navštevovaním kultúrnych pamiatok.

Drunken Ship sa nachádza iba niekoľko dverí nižšie (č. 20) od baru Il Nolano. Odporúčame ho anglicky hovoriacim turistom.

Antico Caffè della Pace sa nachádza na ulici Via della Pace 5, blízko námestia Piazza Navona. Útulný interiér je vyzdobený antickými predmetmi, jeho fasáda, pred ktorou je obľúbená letná terasa, je potiahnutá brečtanom, pred ktorou je obľúbená letná terasa.

Tým návštevníkom, ktorí obľubujú kvalitné aperitívy, odporúčame zájsť do baru Caffè di Marzio situovanom na námestí Piazza Santa Maria.

Kasína
Hazardné hry sú zakázané po celom Taliansku (s výnimkou Benátok, San Remo a Aosta).

Kluby
Väčšinou sa hrá v kluboch „house“. Menšie a alternatívne kluby hrajú rock. V lete je mnoho klubov zavretých. Viac informácií o kluboch v Ríme získate na www.gildabar.it.

V lete sa disco hudba hrá v Fregene, na pobreží v klube Gilda on the Beach, Via Lungomare di Ponente 11.

Alien, Via Velletri 13-19, vystupujú tu zvodné tanečnice.

Alibi je situovaný na ulici Via Monte Testaccio 39. S obľubou ho navštevujú gayovia a ich priatelia. Hrá sa tu prednostne „house“, príležitostne sa konajú koncerty.

Zoobar leží na Via Monte Testaccio 22. Hrá sa tu „house, rock a nová vlna“.

Goa sa nachádza na Via Libetta 13, blízko Mercati Generali v štvrti Ostiense. Vystupujú tu najlepší európski DJ. Dominuje tu hudba house, jungle a techno.

Na ulici 13 of Via Libetta v štvrti Ostiense je situovaný ďalší obľúbený klub Classico Village, ktorý ponúka návštevníkom dva tanečné parkety a reštauráciu v bývalej továrni. Hrá sa tu obľúbený taliansky pop, rock a jazz.

Viac informácií o nočnom živote v Ríme získate v týždenníku Roma C’è (webová stránka: www.romace.it).

Živá hudba
Milovníkom džezu odporúčame zájsť na námestie Alexanderplatz, Via Ostia 9, blízko Vatikánu, je často vyhľadávaný známymi tvárami show biznisu.

Big Mama, Vicolo di San Francesco a Ripa 18 - taktiež sa tu striedajú renomovaný hudobníci.

Fonclea, Via Crescenzio 82A, je situovaná v štvrti Prati, blízko Vatikánu. Hrá sa tu džez a blues. Reštaurácia je otvorená do neskorých hodín, v bare sa mixujú excelentné koktaily so širokým výberom whisky.

Tým turistom, ktorí preferujú džez a etno-hudbu, odporúčame La Palma, ktorý sa nachádza na ulici Via Giuseppe Mirri 35, blízko zastávky metra Tiburtina.

Neďaleko Testacccio, v Caruso-Cafè de Oriente, ktorý ležína ulici Via Monte Testaccio 36, vystupujú miestní, karibskí, kubánski a brazílski hudobníci.

Villaggio Globale, Spazio Boario, ex Mattatoio Lungotevere Testaccio 22/Via di Monte Testaccio 22 (má dva vchody), prezentuje alternatívnu hudbu a world music.