Rím - Výlety/okolie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Pešie túry
Roma Antica usporadúva výlety k rímskym archeologickým miestam a k väčšine atraktívnych historických oblastí. Odchody závisia na danom výlete. Orientačná cena je 25€ (vrátane poplatkov za prístup k miestu). Prevažne trvajú dve až dve a pol hodiny a sú sprostredkovávané 7 dní v týždni.

Výlety smerujú najmä k Roman Forum, Koloseu, Campus Martius (je známy ako historické centrum), Vatikánskemu múzeu. Skupiny zriedka presahujú 6 osôb. Je možné dojednať i súkromného sprievodcu.

Taktiež Enjoy Rome usporadúva značný počet peších a bicyklových výletov po Ríme a jeho okolí. Orientačne začínajú ceny okolo 15€, v skupine je maximálny počet 25 ľudí.

Výlet autobusom
Číslo 110 patrí dvojposchodovému bez strešnému autobusu spoločnosti ATAC, ktorý odchádza každých 45 minút (denne 09:00-20:30) z námestia Piazza dei Cinquecento na dvoj hodinovú okružnú jazdu po hlavných rímskych pamiatkach.

Lístok stojí 12.91€, ak je kúpený v kiosku na námestí Piazza dei Cinquecento, alebo 13.94€, ak je kúpený v buse.

K životnému prostrediu priateľské Archeobusy odchádzajú každú hodinu (denne od 10:00-17:00 v lete, 10:00-16:00 v zime) z námestia Piazza Venezia. Prvá zastávka je v kúpeľoch Caracalla, ďalšia je na ulici Via Appia Antica. Lístok stojí 7.75€ a je možné ho zakúpiť v autobuse.

Výlet na člnoch
Rím poskytuje výlety na člnoch po rieke Tiber. Spoločnosť prevádzkujúca tieto výlety sa nazýva Battelli di Roma, ktorá sídli na ulici Via della Tribuna di Tor de’ Specchi 15, www.battellidiroma.it. Výlet zahŕňa 6 zastávok medzi Ripa Grande pri Trastevere a mestom Duca D’Aosta nachádzajúcom sa pri Olympijskom štadióne.

Lístok stojí 1€ pri výlete so siedmimi zástavkami (tri majú prístup pre vozičkárov). Je možné ho kúpiť na palube člna alebo v niektorom informačnom centre.

Spoločnosť organizuje denne štyri okružné jazdy, ktoré trvajú 1h 10 minút s komentárom (10€). Romantické nočné okruhy začínajú na 30€ (62€ s večerou a živou hudbou).

Člny, ktoré sa plavia k štvrti Ostia Antica, odchádzajú z mostu Marconi Bridge každé ráno o 09:15. Stoja 11€ so spiatočným lístkom, trvajú dve hodiny a 15 minút. Návrat je o 13:30.

Ďalšie výlety
Let do výšky 150 m na najväčšom balóne na svete, ten je ukotvený v Borgheskom parku, ktorý sa nachádza v blízkosti Galoppatoio. Štartuje denne každých 20-25 minút o 09:30. Let trvá 20 minút. Cena za let je 15€ v pracovné dni a 18€ euro cez víkendy. Balón nie je v prevádzke ak prší alebo je veterno.