Radošinské naivné divadlo – Bratislava - Úvod

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut


 Na prvý sviatok vianočný roku1963 sa v malej dedinke Radošine pri Piešťanoch zrodilo zásluhou miestneho študenta Stanislava Štepku Radošinské naivné divadlo  originálne slovenské autorské divadlo, ktoré si za niekoľko desaťročí svojej existencie vydobylo nevšednú popularitu a stalo sa v očiach svojich divákov doslova národným divadlom. Sídli v Bratislave.


Svoju živnú pôdu Radošinské naivné divadlo našlo najmä v miestnom ľudovom humore, ale taktiež v svojráznom spôsobe nazerania na svet, k čomu autor Stanislav Štepka spočiatku využíval miestne ochotnícke herecké typy, ale i vtipný radošinský dialekt. Súbor divadla pravidelne, trikrát do týždňa, hrá na svojej stálej scéne na Škultétyho 5 v Bratislave a často aj hosťuje na javiskách iných miest po celom Slovensku a v Českej republike. Predstavenia Radošinského naivného divadla dosahujú nadpriemernú reprízovosť (napr. hra Jááánošííík – 501 repríz či hra Človečina – 344 repríz ) a vyvolávajú tiež nevšedne pozitívny, priaznivý ohlas nielen u divákov, ale aj u kritiky. 


Radošinske naivné divadlo nie je v Bratislave jediným divadlom, ktoré tu môžete počas svojej dovolenky navštíviť. Divadlo L+S, Divadlo Nová scéna, Astorka Korzo 90´, Slovenské národné divadlo sú ďalšími z pestrej ponuky. Bratislava ponúka veľa pamätihodností, rovnako ako aj množstvo kultúrnych inštitúcií a je preto ideálnym miestom pre strávenie dovolenky. V hlavnom meste môžete využiť služby viacerých ubytovacích zariadení. Nachádza sa tu niekoľko luxusných hotelov svetového mena, ale narazíte aj na lacnejšie penzióny.

V regióne sa oplatí vidieť

Na okolí doporučujeme navštíviť

Bohatá kvapľová výzdoba v niekoľkých poschodiach s výškovým rozdielom 112 m, pagodovité stalagmity, jazierka a nástenné vodopády. Prevádzkový okruh meria 1135 m.
Téma: Jaskyňa
Na severovýchodnom Slovensku, v najsevernejšej časti Šariša, na južnom úbočí predhoria Východných Beskýd ležia na konci krátkeho údolia v nadmorskej výške 325 m kúpele, ktorých sláva sa kedysi šírila v kruhoch niekdajšej uhorskej a poľskej šľachty. Poloha blízko historického stredovekého mesta Bardejov dala kúpeľom ich pomenovanie - Bardejovské Kúpele.
Téma: Kúpele
Východiská: Bardejov