Pretória - Výlety/okolie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Pešie výlety

Church Square

V srdci Pretórie sa rozkladá Church Square, kde býval bývalý prezident Južnej Afriky Paul Kruger. Z námestia vedie jedna z najdlhších ulíc na svete – Church Street, ktorá je lemovaná fascinujúcimi atrakciami, napr. Church Street Cemetery, Klapperkop Fort & Military a je ohraničená nádhernými stromami jacaranda. Priľahlé záhrady sú udržiavané a pod tôňami stromov si turista skvele oddýchne.

Rezervácia Groenkloof

Výlet k druhej najstaršej rezervácií na svete je možné podniknúť peši, na horskom bicykli alebo na vozidle 4x4. Návštevníci uvidia žirafy, antilopy a mnoho ďalších zvierat. Groenkloof sa nachádza medzi mestským centrom a Centurionom.

Chrám Hindu

Odporúčame návštevu najstaršieho chrámu v Pretórii – Hindu, ktorý bol venovaný bohyni Miriammen chrániacej obyvateľstvo pred infekčnými chorobami. Chrám má pestrofarebný, bohato zdobený exteriér, postavený v r. 1905. Turistom odporúčame vyzuť si topánky pred vchodom do chrámu.

Adresa: Sixth Street, Asiatic Bazaar (blízko centra), Pretoria, Gauteng 0183.

Mešita Vermeulen

V ostatných rokoch získava v meste na popularite moslimská viera, preto bolo nutné rýchlo postaviť veľkú a nádhernú mešitu. Nachádza sa na rohoch ulíc Vermuleun a Du Toit.

Adresa: Vermeulen Street, Pretoria, Gauteng 0001.

Výlet autobusom

Cullinan

V Cullinane sa našiel najväčší diamant na svete.

Hartebeesthoek Radio Astronomy Observatory

Observatórium spravovala CSIR, v rokoch 1961- 1974 slúžilo pre NASA Deep Space Station 51. V súčasnosti v ňom sídli astronomické observatórium.

Krokodíly park Thaba Kwena

Krokodílí park je vyhľadávanou turistickou atrakciou, ktorý sa pýši veľkými krokodílmi, niektoré sú veľmi staré. Návštevník sa veľa naučí a dozvie o ich zaujímavom živote.

Adresa: Nylstroom and Warmbaths Roads, Hammaskraal, Gauteng

Hartbeespoort

Výlet k priehrade Hartbeespoort.

Výlet balónom

V Pretórii sa organizuje značný počet výletov na balónoch ponad savanu.