Pretória - Top atrakcie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Blue Train

Blue Train sa radí medzi jedinečné a luxusné zážitky, ktoré sú kombináciou nádhernej klasickej elegancie, starosvetského šarmu, súčasných služieb a prvotriednej kuchyne.

Jazda vlakom je určená pre klientelu hľadajúcu dobrodružstvo a luxus, vedie cez extrémne exotické destinácie a trvá 27 hodín. V cene je zahrnuté ubytovanie v nádherných kabínkach s vaňou a sprchou, vynikajúce gurmánske pokrmy, neobmedzená konzumácia vína, likérov a cigariet.

Vlak jazdí z Pretórie do Kapského mesta a napäť.

Park Burgers

Park je situovaný pri Melrose House, pýši sa nádhernými záhradami a reštauráciou, ktorá sídli v zreštaurovanom viktoriánskom dome.

Adresa: na ulici Jacob Mare St., medzi Van der Walt a Andries Sts., Pretoria, JAR.

Pretórijská Zoo

V nedávno zrenovovanej zoo našli útočisko zvieratá z celého sveta. Radí sa medzi najslávnejšie zoo na svete. Hlavnou atrakciou je zrenovované akvárium a park určený plazom. Pri jazde lanovkou získajú návštevníci prehľad o celej záhrade. Jedine v tejto africkej zoo žije medvedík koala z Austrálie.

Adresa: pri ulici Boom, Pretória, JAR.

Pevnosť KlapperKop, Vojenské múzeum

Pevnosť KlapperKop bola navrhnutá za účelom ochrany pred výtržníkmi a rebelantmi.

Adresa: Johann Rissik Drive, Pretoria, South Africa

Národné historické múzeum (National Cultural History Museum)

Radí sa medzi najdôležitejšie juhoafrické historické múzea, nachádza na ulici Visagie v blízkosti Zoo. Zaujímavé je najmä etnologické oddelenie a zbierka prehistorických malieb na skale.

Otváracie hodiny: denne 8:00 – 16:00.

Melrose House

Budova bola postavená v r. 1884, radí sa medzi najkrajšie príklady viktoriánskeho štýly v Južnej Afrike. V roku 1902 bola v Melrose House podpísaná mierová dohoda Vereeniging, ktorá ukončila anglicko-búrsku vojnu.

V súčasnosti je v múzeu vystavený pôvodný, anglický nábytok z 19-násteho storočia, porcelán a iné príslušenstvo z daného obdobia.

Adresa: 275 Jacob Maré Street.

Otváracie hodiny: Ut-Ne 10:00 – 17:00.

Prírodná rezervácia Rietvlei

Rietvlei (3800 hektárov) sa radí medzi najväčšie prímestské rezervácie. Leží vo vzdialenosti 35 km od južnej časti Pretórie, blízko diaľnice N1, ktorá spája mesto s letiskom JHB International Airport.

Rezervácia je domovom vzácnych afrických zvierat, nosorožcov a gepardov.

Otváracie hodiny: denne 6:00 – 18:00.

Prírodná rezervácia Groenkloof

25. februára 1895 prezident Paul Kruger vyhlásil údolie situované južne od Pretórie za rezerváciu, čím bola založená prvá prírodná rezervácia na Africkom kontinente.

Groenkloof ponúka rôzne aktivity pre milovníkov prírody – treking, horskú turistiku, jazdu na horských bicykloch, jazdu na štvorkolkách. Pri troche šťastia návštevníci zbadajú zebry, šakaly, impaly, žirafy, sobole...

Tswaing meteorite crater

Približne pred 220 000 rokmi kamenný meteorit o veľkosti polovice futbalového ihriska vyhĺbil kráter o priemere 1,4 km a hĺbke 200 m.

Kráter v minulosti známy pod názvom Pretoria Saltpan (alebo Zoutpan) sa nachádza 40 km severozápadne od mesta Tshwane. Je najlepšie zachovalým kráterom na svete.

National Botanical Garden

Pretórijská botanická záhrada sa nachádza vo vzdialenosti 8 km východne od mestského centra na Cussonia Avenue, v predmestí Brummeria. Na ploche 76 hektárov park umožní návštevníkom nahliadnuť do rôznorodosti flóry v JAR. Najpôsobivejšou časťou je Herbarium a záhrada Succulents.

Otváracie hodiny: denne 8:00 – 16:00.