Pretória - Nakupovanie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Na predaj suvenírov sú zamerané nasledovné obchody: Gezina City Galleries, Irene Village Market, Ndebele Village, Papatso Tribal Village.

Gezina City Galleries

Mestská galéria leží v najstaršom Pretórijskom predmestí, špecializuje sa na predaj umenia a remeselných výrobkov – obrazy, sochy, domáce príslušenstvo... Všetky produkty sú vysokej kvality a za rozumné ceny.

Adresa: Frederika Street, Pretoria, Gauteng 0084, blízko mestského centra.

Trhovisko v dedinke Irene (Irene Village Market)

Blšie trhovisko je najvyhľadávanejšie v okolí, nachádza sa vedľa múzeá Smuts House Museum. Predávajú sa tu obrazy a výrobky od miestnych umelcov, koreniny, ručne maľované odevy.

Dedinka Papatso

Dedinka sa nachádza vo vzdialenosti 58 kilometrov od Pretórie. Turistom ponúka na predaj hlinené hrnce, náhrdelníky, klasické masky a súčasné diela z kovu. Všetky produkty pochádzajú z miestnych dielní. Príležitostne sa v dedinke konajú hudobné festivaly, najmä džezové.

Adresa: North Road, N1, Pretoria, Gauteng 0001

Crocodile River Arts and Craft Ramble

Obchod leží v Hartebeespoort, je zameraný na predaj umenia miestnej komunity. Je v ňom jedinečný výber šperkov, obrazov, sôch a výrobkov z keramiky.

Adresa: Magaliesburg Ridge, Hartebeespoort, Pretoria, Gauteng 0216

Kolonade Waterfront Flea Market

Je najtrendovejším a najobľúbenejším trhoviskom v meste. Obklopené je jazerom, pričom poskytuje rôzne aktivity pre dospelých i deti. Turistom je k dispozícii široký výber odevov, umeleckých predmetov a rôzneho, zaujímavého príslušenstva.

Adresa: Kolonnade Shopping Centre, Zambezi Drive, Montana, Pretoria, Gauteng 0001.

State Theatre/Strijdom Square Market

Blší trh State Theatre je situovaný za divadlom a námestím Strijdom Square, ktoré sa radí medzi historické objekty v meste pripomínajúce bolestivé i šťastné spomienky. Na trhovisku je dobrý výber odevov, tašiek a iného príslušenstva.

Adresa: Strijdom Square, Pretoria, Gauteng.

Sammy Marks shopping center

V obchodnom centre je množstvo obchodov a reštaurácií.

Blšie trhovisko Wonderboom

Wonderboom leží v severnej časti Pretórie, ponúka turistom výrobky, ktoré nie je možné kúpiť v centre alebo na iných trhoviskách. Je zamerané predovšetkým na priaznivcov starožitníctva, predaj nábytku a ručne vyrábaných ornamentov.

Adresa: Wonderboom, Pretoria, Gauteng 0001.

Blší trh Hatfield

Radí sa medzi najfascinujúcejšie blšie trhy v Pretórii, v ponuke sú predovšetkým umelecké diela, pestrofarebné ornamenty, remeselné výrobky. Nachádza sa v srdci nákupného centra Hatfield, v jeho blízkosti ležia znamenité reštaurácie, kaviarne, obchody a krčmičky.

Adresa: Burnett Street, (Hatfield Shopping Center), Pretoria, Gauteng 0126.

Brooklyn Square

V obchodnom centre sa nachádza asi 30 obchodov, v niektorých majú zastúpenie svetové módne značky. Na prvom poschodí je kaviareň a reštaurácia.

Adresa: Fehrsen Street, Brooklyn, Pretoria, Gauteng 0075.

Menlyn Shopping Mall

Hypermarket Menlyn je pravdepodobne najväčším v Afrike, otvorený je 24 hodín denne. Pre zákazníkov je k dispozícii vyše 100 obchodov zameraných na predaj šiat, sídlia tu obchodné reťazce, kaviareň, kiná...

Adresa: Atterbury Road, Pretoria, Gauteng 0181.