Poprad - Pamiatky

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut
Historické a kultúrne pamätihodnosti
Rímskokatolícky kostol sv. Egídia (Poprad) – pochádza z 13. storočia a je dominantou námestia. Z pôvodnej stavby sa zachovala veža, časť lode a presbytérium.

Renesančná zvonica (Poprad) – nachádza sa pri kostole a pochádza z roku 1658.

Rímskokatolícky kostol sv. Juraja (Spišská Sobota) – neskororománsky, spomínaný v listinách už v roku 1273. V roku 1464 goticky prestavaný. Na severnej strane pribudovali začiatkom 16. storočia kaplnku sv. Anny. Vzácny je aj interiér kostola: hlavný oltár z roku 1516 je dielom Majstra Pavla z Levoče. Patrí medzi európske umelecké skvosty.

Zvonica (Spišská Sobota) – stojí vedľa kostola. Je renesančná a postavená bola v roku 1598.

Socha Immaculaty (Spišská Sobota) – stojí na voľnom priestranstve pri kostole a je typickým symbolom 13 zálohovaných spišských miest Poľsku.

Evanjelický kostol (Spišská Sobota) – postavený v klasicistickom slohu v roku 1777.

Mestský dom (Spišská Sobota) – bol sídlom mestskej správy. Budova má barokovo-klasicistickú fasádu.

Rímskokatolícky kostol sv. Štefana Kráľa (Matejovce) – postavený bol v 1. polovici 14. storočia v gotickom slohu, barokovo upravený v 18. storočí. Najcennejšou súčasťou interiéru je gotický krídlový oltár pochádzajúci asi z roku 1540.

Zvonica (Matejovce) – postavená v 17. storočí. Vo vnútri je vzácny gotický zvon.

Rímskokatolícky kostol sv. Jána Evanjelistu (Veľká) – postavený v 13. storočí. Z pôvodnej neskororománskej stavby sa zachovala veža a múry lode. Pozornosť si zaslúži bronzová gotická krstiteľnica z roku 1439 a strieborná gotická monštrancia z 15. storočia.

V regióne sa oplatí vidieť

Východiská: Poprad

Na okolí doporučujeme navštíviť