Poľsko - Ubytovanie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Hotely
Medzinárodné hotelové reťazce majú zastúpenie i v Poľsku. Medzinárodné študentské hotely ponúkajú kvalitnejšie ubytovanie ako ubytovne pre mládež a sú lacné, komfortné a príjemné. Úroveň ubytovania je odstupňovaná v piatich kategóriách: luxusné hotely, 4-hviezdičkové, 3- hviezdičkové, 2- hviezdičkové a 1-hviezdičkové. Okrem hotelov slúžia ubytovacími kapacitami penzióny, motely a hotely pre turistov, ktoré sú odstupňované do troch alebo štyroch kategórií. Viac informácií získate na Poľskej hotelovej asociácii, 28 Krucza Street, 00-522 Varšava.

Penzióny
V mestách sú dostupné tri kategórie ubytovania, ktoré sú spravované miestnym turistickým úradom. Rezervovanie ubytovania vykonáte na miestnych úradoch.

Kemping/Karavaning
V Poľsku sa nachádza vyše 200 kempingov, takmer 75 percent ich poskytuje 220-voltový zdroj a niekoľko i 24-voltové zásuvky pre karavány. Kempingy sú vybavené kúpeľňami, kantínami, v blízkosti sa nachádzajú reštaurácie a kiosky. Hlavná kempingová sezóna je v júny a v auguste. Majitelia medzinárodnej kempingovej karty (FICC) majú nárok na 10 percentný rabat. Úroveň kempingov je zadelená do dvoch kategórií. Kempingy prvej kategórie poskytujú parcelu 100 m2 recepcia a osvetlenie je v prevádzke 24 hodín.

Mládežnícke ubytovne
V krajine je študentských domov asi 1200. Adresy nájdete v Youth Hostel Handbook, ktorú vydala Poľská asociácia študentských domovov. Viac informácií získate na Poľskej asociácií študentských domovov, ul Chocimska 28, 00-791 Warsaw).

Hotely

Kde
Príchod
Odchod