Peru - Doprava

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Medzinárodná

Letecky

Národnými leteckými spoločnosťami sú Lan Perú (LP) a Taca Perú (TA). Najčastejším medzipristátím je New York alebo Mexico City. Pravidelné spoje do Peru sprostredkúvajú spoločnosti Air Madrid, Alitalia, Iberia, British Airways a iné letecké spoločnosti mimo Európy.

 

Priame lety z Madridu a Frankfurtu trvajú cca 12 hodín, lety s medzipristátím zaberú približne 15 hodín.

  Hlavné letiská predstavujú Lima asi 16km na severozápad od centra mesta a Cuzco na juhu krajiny.  
Loďou

Hlavné prístavy pre dopravné lode sú Callao a San Martin.

 

Vnútroštátna

Letecky

Aerocóndor, Aviandina, LAN Perú, Star Up, Taca Perú a TANS pokrývajú všetky domáce linky z Lima do Andahuaylas, Arequipa, Ayacucho, Cajamarca, Chiclayo, Cusco, Huánuco, Iquitos, Juliaca-Puno, Piura, Pucallpa, Puerto Maldonado, Tacna, Tarapoto, Trujillo, Tumbes a iných miest.

 
Po rieke

Riečna doprava spája PucallpuIquitos (približne 5 dní), ďalej z Iquitos  sa po rieke dostanete na hranice s Brazíliou a Kolumbiou (2 alebo3 dni).

 
Vlakom

Turistické vlaky premávajú na trasách Puno – Cuzco, Cuzco – Ollantaytambo a Machu Picchu. Vlak z Cuzca na Machu Picchu premáva denne a cesta trvá cca 4 hodiny.

 

Verejné vlakové spojenia v Peru premávajú na troch hlavných trasách: Arequipa, Puno a Cuzco, Cusco a Machu Picchu a Lima a Huáncayo. Priame spojenie medzi Limou a Cuzcom neexistuje.

 
Cesty

Hlavná diaľnica spája Limu s La Oroyou a Huancayom. Autobusová doprava pokrýva väčšinu územia a je lacnou alternatívou pre cestovanie v Peru.