Peking - Odporúčame

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
1/2 dňa

Hutong tours
Hutong je rýchlo miznúca starobylá oblasť, ktorá bola určená pre bývanie. Obydlia zriadené okolo nádvorí formujú nádhernú sieť úzkych uličiek. Najlepší obraz o hutongu získate z rikše alebo peši.

China International Travel Service a Beijing Tourism Administrations organizujú výlety na rikšiach, ktoré trvajú 1hod. 30 minút až 2 hod. s anglicky hovoriacim sprievodcom. Mnohé hotely taktiež poskytujú podobné výlety.

1 deň

Čínsky múr a Hrobka Ming
Čínsky múr sa v minulosti rozťahoval okolo Číny v dĺžke niekoľkých tisícov kilometrov, UNESCO ho zaradilo na zoznam svetového kultúrneho dedičstva. Najbližšia prehliadka múru je v Badalingu, kde sa múr tiahne medzi vyhliadkovými vežami a jeho šírka pojme piatich jazdcov na koni.

Múr pri Badalingu je otvorený denne 07:00-17:30, vstup je za poplatok. Vhodnejšie je ho navštíviť v Mutianyu, ktorý leží asi dve hodiny jazdy od mesta. Panoramatický výhľad na múr a pohorie získate z lanovky, ktorá je v prevádzke 07:30-18:00.

K hrobke Ming je najjednoduchší prístup z Spirit Way, ktorú strážia dve obrovské sochy znázorňujúce zvieratá a muža. Otvorené sú denne 08:00-17:30, i keď sa čas u jednotlivých hrobiek líši.

Trinásty cisár dynastie Ming bol pochovaný v údolí, avšak len jedna podzemná hrobka Ding Ling je otvorená pre verejnosť. Prepravíte sa k nej taxíkom, autokarovým zájazdom alebo v rámci výletu organizovanom väčšími hotelmi.

Fragrant
Pohorie sa nachádza vo vzdialenosti 28km severozápadne od Pekingu, najlepšie sa k nemu prepravíte taxíkom.

Fragrant je husto zalesnený píniovými lesmi, cisári ho využívali na poľovačky. Pagody, chrámy a pavilóny sú súčasťou parku, ktorý je otvorený denne 06:00-18:00. K najvyššiemu štítu vedie lanovka.