Peking - Nakupovanie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Otvorenie sa Pekingu západu sa prejavilo v širšom sortimente tovaru (miestneho i dovážaného), vo vybudovaní obchodných reťazcov, pobočiek luxusných obchodov a v predaji automobilov.

Jinyuan shopping mall je nový a najväčší hyperkmarket v meste, pričom Oriental Plaza (pri Grand Hyatt) je špecializovaný na predaj potravín.

Hlavná obchodná trieda Wangfujing Dajie je lemovaná pobočkami zahraničných butikov a obchodných domov.

Najlepší nákup odevov je na Dong Dan Bei Dajie, Silk Alley, Xiushui Dong Jie. I keď sú ceny pevne stanovené, je možné vyjednávať.

Pozdĺž ulice je situovaný slávny Friendship Store, ktorý má niekoľko podlaží špecializovaných na predaj suvenírov, klenotníctva a čínskych čajov.

Pre zberateľov starožitností je určený Liulichang, ktorý sa nachádza vo vzdialenosti niekoľkých minút južne od stanice Heping Men. Trhovisko je napchané obchodíkmi zrekonštruovanými tradičným spôsobom, v ktorých sa predáva starožitníctvo a rôzne kuriozity.

Starožitnosti staršie ako 100 rokov sú označené pečaťou z červeného vosku a pri vývoze musí byť potvrdená exportná licencia.

Trhovisko Panjiayuan Jiuhuo Shichang je otvorené cez víkendy, dá sa tu výhodne nakúpiť nefrit, drevené obloženia či keramika.