Nová scéna –Bratislava - Úvod

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut


 Divadlo Nová scéna vzniklo v roku 1946 ako druhé divadlo v Bratislave. K najväčším z iniciátorov vzniku nového divadla patril predovšetkým významný herec činohry Slovenského národného divadla Martin Gregor. 


Priestory pre divadlo Nová scéna vznikli prestavbou bývalého kina Alfa v budove Živnodomu na Kollárovom námestí. 


Hoci bolo divadlo umelecky autonómne, Nová scéna patrila do roku 1951 do zväzku so Slovenským národným divadlom. Od roku 1954 sa Nová scéna definitívne osamostatnila a začala v podobe dvojsúborového divadla pôsobiť pod vlastným vedením. 


V roku 1991 vznikol reorganizáciou iba jeden súbor, hudobno-dramatického charakteru, ktorý sa špecializuje na uvádzanie modernej muzikálovej tvorby. O jeho vznik sa najvýznamnejšie zaslúžila séria muzikálových inscenácií známeho režiséra Jozefa Bednárika. 


Divadlo Nová scéna nie je v Bratislave jediným divadlom, ktoré tu môžete počas svojej dovolenky navštíviť. Divadlo L+S, Astorka Korzo 90´, Radošinske naivné divadlo, SND, Divadlo Stoka sú ďalšími z mnohých. Bratislava ponúka veľa pamätihodností, rovnako ako aj množstvo kultúrnych inštitúcii, mesto je ideálnym miestom pre strávenie dovolenky. V hlavnom meste môžete využiť služby viacerých ubytovacích zariadení, nachádza sa tu aj niekoľko luxusných hotelov, svetových značiek, ale narazíte aj na lacnejšie penzióny.

V regióne sa oplatí vidieť

Na okolí doporučujeme navštíviť

Pochádza z 13. storočí, vyhorel r. 1729, v súčasnosti sa v hradnom areáli robia konzervačné práce. Ruina, stojaca na hradnom brale v tzv. Beckovskej bráne na južnom okraji Trenčianskej kotliny, dokumentuje vyspelosť našej stredovekej architektúry a je dominantou tejto časti Považia.
Téma: Hrad/Zámok
Bohatá kvapľová výzdoba v niekoľkých poschodiach s výškovým rozdielom 112 m, pagodovité stalagmity, jazierka a nástenné vodopády. Prevádzkový okruh meria 1135 m.
Téma: Jaskyňa