Mozambik - Turistické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Mozambik sa pomaly otvára cestovnému ruchu a jeho hranicami prechádza čoraz viac nezávislých cestovateľov.

Beira má prekrásne pláže a figuruje ako štartovací bod pred vstupom do Národného parku Gorongosa. Spomedzi mnohých pláží Mozambiku spomeňme aspoň najznámejšie - Ponta do Ouro, Malugane (na juhu), Inhaca Island (neďaleko Maputa), Inhambane s plážovým rezortom Tofo (cca 400 km severne od hlavného mesta), Xai-Xai, Vilankulo, Săo Martino do Bilene alebo Chonguene.

Múzeum v hlavnom meste - Maputo, hostí maľby a sochy lokálne známych umelcov. Za návštevu stojí i galéria v budove Ministerstva práce alebo miestne trhovisko.

Budovy z obdobia portugalskej kolonizácie (17.-18. storočie) nájdete neďaleko Nampuly (sever), na fascinujúcom mieste zvanom Ilha de Moçambique (Ostrov Mozambiku). Vďaka jedinečnej architektúre koloniálnych stavieb a tiež početným mešitám bola oblasť zapísaná na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Regióny označované ako turistické rezorty reprezentuje Bazaruto Archipelago (780 km severne od Maputa) – pozostáva zo štyroch ostrovov, niekoľkých menších ostrovčekov a útesov, ktoré disponujú bielymi plážami a zátokami plnými rýb.

Mozambik sa pýši tromi národnými parkami: už spomínaný Gorongosský národný park (otvorený od mája do októbra), poskytuje sprievodcov a autá pre bližšie poznanie jeho prírodných krás. Maputský sloní park (leží na pravom brehu rieky Maputo) a Národný park Marromeu, ktorý sa rozkladá v ústí Zambezi.


Súvisiace linky

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...