Moskva - Top atrakcie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Kremeľ

Kremeľ, dvíhajúci sa nad riekou Moskvou v samom srdci mesta je už od dvanásteho storočia sídlom ruských vládcov. Kombinácia veží, palácov a katedrál nachádzajúcich sa za vysokými hradbami predstavuje symbol mesta aj celého Ruska a patrí k pamiatkam, ktoré by ste rozhodne mali vidieť. Ak ste milovníkmi superlatívov, istotne vás poteší pohľad na "cár pušku" a "cár kolokol", najväčšie delo a zvon na svete.

Červené námestie, Leninovo mauzóleum a chrám Vasilija Blaženého

Rozsiahle námestie leží hneď vedľa Kremľa. Bolo neoddeliteľnou súčasťou jeho bohatej histórie a rovnako sa s ním delí aj o jeho slávu. Na týchto miestach prebiehali mocenské strety, slávne vojenské prehliadky Červenej armády.

Toto námestie vybrala sovietska moc za vhodné miesto pre Leninove mauzóleum, ktoré dodnes poskytuje pohľad na mumifikované telo najznámejšieho svetového revolucionára. Súčasťou námestia je aj chrám Vasilija Blaženého, ktorého pestrofarebné vežičky rôzneho tvaru predstavujú ďalšiu z charakteristických siluet Moskvy.

Tretiakovská galéria

Za múrmi tejto galérie nájdete najobsiahlejšiu zbierku ruských malieb a ikon siahajúcich od Anreja Rubľova a Gréka Theophanes až po moderné umenie predstavované napríklad Kandinským.

Puškinove múzeum výtvarného umenia

Poskytuje pohľad na zbierky svetového významu počínajúc Egyptskými maľbami a dielami francúzskym impresionistov končiac.

Novodeviči kláštor a cintorín

Kláštor bol založený v 16. storočí princom Vasilijom III. Steny kláštora obkolesujú okrem iných pamiatok aj jedinečnú Katedrálu Panny smolenskej vyzdobenú unikátnymi freskami a ikonami.

Kláštor bol dlhé storočia útočiskom významných šľachticov, ktorí sa ocitli v nemilosti moci. Súčasťou komplexu je aj cintorín, kde odpočívajú významní Moskovčania.

Bolšoj teátr

Tento kultúrny stánok, na repertoári ktorého je ročne viac ako 22 baletných titulov, ponúka svetovo jedinečnú prehliadku baletného umenia ale i opery a činohry. Impozantné divadlo, ktorého hľadisko pojme 2000 sediacich divákov, je vyzdobené masívnym stĺporadím na ktorého vrchole je spodobený Apolón so svojim vozom.