Moskva - Doprava z/na letisko

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Šeremetievo / Sheremetyevo (SVO)

Letisko Šeremetievo leží 30 km severovýchodne od mesta. Je to najväčšie moskovské letisko, ktoré ako jediné prijíma na svojom termináli č. 2 lietadlá z krajín mimo územia bývalého ZSSR (Moskva má ešte ďalšie letiská: Vnukovo, Domodedovo a Bykovo).

Na letisku sa nachádzajú požičovne áut Avis a Europcar, stanica prvej pomoci, úschovňa batožín, turistické informácie, rezervácia hotelového ubytovania, zmenárne, telefóny, konferenčné miestnosti, bary, reštaurácie. Súčasťou letiska je aj non-stop otvorené bussiness centrum s rokovacou miestnosťou a komunikačnými službami (fax, e-mail).

Doprava do centra Moskvy
Autobus
Do centra a späť premávajú spoje

Airbus - (jazda: 45 min.; interval: 20 min; prevádzka: 5:45 - 00:30).

Autobusová linka končí v centre na stanici Aerovokzal, cieľová adresa: 37a, Leningradsky Prospekt, ležiaci medzi stanicami metra "Dinamo" a "Aeroport",

Informácie: (tel: (095) 155 0922).

Ďalšou, menej pohodlnou, možnosťou je ísť autobusovou linkou MHD č. 851 na stanicu metra Rečnoj Vokzal, alebo linkou č. 817 na stanicu Planernaya a pokračovať metrom do centra. Cesta trvá hodinu a štvrť (45 min. autobus + 30 min. metro).

Taxi
Taxíkom sa dostanete do centra za cca. 30 minút. Je to pravdepodobne najrýchlejší a najbezpečnejší spôsob dopravy, ale jazda vás vyjde na 30-40 Euro.