Moskva - Doprava po meste

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Doprava v meste
MHD je v Moskve zabezpečovaná autobusmi, minibusmi jazdiacimi po fixnej trase (tzv. maršrutky), trolejbusmi, električkami, taxíkmi a metrom. Pravidelné spoje autobusov, trolejbusov a električiek sú v intervaloch od 5 do 10 minút, metro v 1-2 minútových intervaloch.

Systém hromadnej dopravy funguje denne od 5:30 do 00:30

Lístky na dopravnú sieť je možné si zakúpiť na staniciach metra a v mnohých novinových stánkoch. V metre sa lístky označujú pri vchode do platenej zóny.

Lístky na autobus, trolejbus a električku si môžete zakúpiť pred nastúpením alebo priamo v dopravnom prostriedku (v tomto prípade majte pripravené drobné). Lístok je potrebné označiť hneď po nástupe.

V "maršrutkách" sa platí priamo vodičovi, cena je fixná bez ohľadu na počet zástaviek a pohybuje sa okolo 20 Sk.

V Moskve stále okrem profesionálnych taxikárov funguje systém "plateného autostopu". Ak budete stáť na rohu a mávať na taxíky, pravdepodobne vám zastaví aj obyčajný vodič, ktorý si chce privyrobiť. Ak vyzeráte ako cudzinec a nevyznáte sa v meste, buďte opatrný a vždy si dohodnite odmenu za zvezenie dopredu.

Druhy pohonných hmôt, poistenie, poplatky za parkovanie, riešenie dopravných nehôd
V Moskve je pomerne hustá sieť benzínových čerpadiel. Poistenie motorového vozidla je dobrovoľné a je možnosť výberu viacerých poisťovacích spoločností.

V prípade dopravnej nehody je potrebné v prvom rade zavolať miestnu milíciu na bezplatné telefónne číslo 02. Ak je potrebná lekárska pomoc kontaktovať bezplatné telefónne číslo 03. Po príchode milície si nezabudnite vyžiadať spísanie protokolu o nehode.