• Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Montego Bay a Západ

Montego bay
Montego Bay (hovorovo sa nazýva Mo’Bay) je centrom jamajskej turistiky a hlavným obchodným miestom veľkej časti západnej Jamajky. Bolo založené v r. 1492. Montego Bay je druhé najväčšie mesto Jamajky a jedno z najmodernejších miest Karibskej oblasti. Z ulice Gloucester a Kent je prekrásny výhľad na priezračné vody karibiku, pričom dlhý útes chráni záliv. Väčšina hotelov leží na úzkom pruhu pobrežia v dĺžke asi 2,4km. Význačné sú tri pláže: DOCTOR’S CAVE BEACH (menuje sa podľa bývalého vlastníka Dr McCatty, táto pláž mala jaskyňu, ktorá neskôr erodovala) s nádherným bielym pieskom, výnimočne čistou vodou, ktorá je pravdepodobne zásobená minerálnymi prameňmi; WALTER FLETCHER BEACH, ktorá sa nachádza najbližšie k centru a je vo vzdialenosti len krátkej chôdze od hotela Upper Deck; a pláž CORNWALL, ktorá leží niekoľko metrov od miestnej cestovnej kancelárie. Neďaleko od pláže smerom do vnútrozemia je situovaný ROSE HALL. Na plantáži s cukrovou trstinou je zreštaurovaný Great House.

VÝLETY
ROCKLANDS FEEDING STATION je domovom niektorých exotických druhov vtákov, akým je mango hummingbird, a domovom národného vtáka Jamajky, ktorý sa nazýva Doctor Bird (doktor vták). Návštevníci môžu kŕmiť vtáky v určitú hodinu. Veľmi obľúbenou je jazda autokarom do vnútrozemia cez hustý horský porast, cez kokosové a banánové plantáže, cez jaskyne IPSWICH (skupina hlbokých vápencových výklenkov) k známej „cukrovej nemovitosti“ APPLETON RUM FACTORY. Výletná jazda ďalej pokračuje k CATADUPA, kde si môžete dať ušiť na mieru košeľu alebo šaty.

Negril
Negril je situovaný 80km západne od Montego Bay. Mesto vlastní pláže rozprestierajúce sa v dĺžke 11km, ktoré ponúkajú možnosť jachtingu, vodného lyžovania, hĺbkové rybárčenie, scuba potápanie, parasailing a windsurfing. Spočiatku mesto pútalo pozornosť tým, že bolo umeleckým centrom. V 60-tych rokoch sa preslávilo alternatívnou kultúrou, v súčasnosti sa zvýšil záujem o toto mesto vďaka tomu, že sa stalo prázdninovou destináciou a uchovalo si svoj pôvodný ráz. Podľa zákona musia byť všetky postavené budovy skromné a malých rozmerov. Pozdĺž ulíc podnikaví Jamajčania ponúkajú rôznorodé remeselné výrobky. Ak si prajete zažiť hektickú noc, sú vám k dispozícii početné nočné kluby, ktoré sa výdatne rozmnožujú pozdĺž pláži počas celého roka. Veľmi často je navštevovaný Jamajčanmi i návštevníkmi RICK’S CAFÉ, ktorý sa nachádza na WEST POINT (je to najzápadnejšie územie Jamajky).  Obľúbené sú tu miesta pre pozorovanie západu slnka.


Autor/zdroj: Redakcia
Text bol naposledy zmenený dňa: 23.10.2002