• Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Mölltalský ľadovec – celoročná lyžovačka

Tentokrát som vďaka cestovnej kancelárii M.S.T.T. zablúdil do Dolného Rakúska - Korutanska a mal som možnosť vyskúšať rozľahlé zjazdovky Mölltalského ľadovca.

Už tradične vám v zimných mesiacoch predstavujeme slovenské i zahraničné lyžiarske strediská. Tentokrát som vďaka cestovnej kancelárii M.S.T.T. zablúdil do Dolného Rakúska - Korutanska a mal som možnosť vyskúšať rozľahlé zjazdovky Mölltalského ľadovca.

Mölltalský región patrí medzi najmladšie lyžiarske regióny v Rakúsku. Pre lyžiarov ponúka 300 km lyžiarskych zjazdoviek a v dvanástich lyžiarskych strediskách nebudete čakať v rade na vlek vďaka 80 lyžiarskym prepravným zariadeniam. Celoročnú lyžovačku ponúka práve Mölltalsky ľadovec, kde môžete lyžovať od výšky asi 2750 do výšky 3122 m. Vždy upravené zjazdovky sú samozrejmosťou, ale to však netreba ani zdôrazňovať, pretože fotografie majú dostatočnú výpovednú hodnotu.

Korutansko som navštívil koncom októbra a okrem dobrej lyžovačky spojenej vďaka skiopeningu s testom snoubordov a nových carvingových lyží, môžem potvrdiť spokojnosť so všetkými poskytovanými službami. Strava v Korutansku je tradične dobrá a aj nižšia, lacnejšia kategória ubytovania, je na vysokom európskom štandarde.

Ak prídete vlastným autom, môžete pokojne počas celého pobytu parkovať pred hotelom a hotelovým skibusom sa môžete každý deň zadarmo prepraviť do lyžiarskeho strediska.

Bývali sme v hoteli Gasthoff v Obervillchu, ktorý má vo svojej ponuke CK M.S.T.T. a cesta autobusom nám k dolnej stanici mölltalského ľadovcového expresu trvala asi 20 min.

Rád by som však upozornil na ceny a rôzne akciové týždne, ktoré sú aj pre slovenského, menej solventného klienta, zaujímavé. Počas leta sa vám rozhodne oplatí kúpiť "korutanskú kartu", ktorú dostanete kúpiť v každom informačnom centre. Stojí 395 ATS pre dospelých a 160 ATS pre deti a platí počas troch týždňov na všetky druhy dopravy (autobusy, vlaky, lanovky). V jej cene sú tiež zahrnuté skipas, návšteva múzea, mýtne na cestách, kúpalisko. V lete stojí denný skipas na ľadovci 280 ATS, to znamená, že už pri dvojdňovej letnej lyžovačke sa vám oplatí zakúpiť mölltalskú all inclusive kartu.

Na nastávajúcu zimnú sezónu sú vyhlásené štyri akciové týždne, v ktorých všetky mládežnícke skupiny od 5 do 12 rokov, ktoré prídu na lyžiarsky výcvik a zaplatia ubytovanie, dostanú skipas zdarma.

Pokiaľ si zaplatíte ubytovanie v hoteli alebo v penzióne s raňajkami alebo s polpenziou v Badkleinkircheime na konci zimnej sezóny, (túto sezónu je to od 10. 3. 2001), dostanete zdarma skipas, vstup do termálnych kúpeľov, tenis, squash, jazdu na koňoch a golf. A ak budete mať trochu šťastia, stretnete aj F. Klammera, olympijskeho víťaza v lyžovaní v roku 1976, ktorý je rodákom z Badkleinkircheimu a maskotom tohto lyžiarskeho regiónu. Podarilo sa mi zistiť, že sa mu veľmi páči Praha a Bratislava. Na pláži niekde pri mori vie oddychovať najviac dva dni kvôli deťom a svoj voľný čas trávi takmer výlučne na lyžiach, alebo robí prezentáciu Korutanska.

Pokiaľ ste dostali chuť na dobrú lyžovačku v niektorom z rakúskych stredísk, alebo chcete viac informácií práve o Mölltalskom ľadovci, obráťte sa na kolektív CK M.S.T.T., ktorý vám určite rád poradí a pomôže.

Matej BartkoTento text bol prevzatý z časopisu Cestovateľ so súhlasom vydavateľa.


Autor/zdroj: Časopis Cestovateľ
Text bol naposledy zmenený dňa: 23.08.2002