Minsk - Top atrakcie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Vaňkovičov Dom-muzeum
Budova múzea je pamätníkom architektúry klasicizmu. Návštevník sa tu zoznámi so životom a tvorbou Valentína Vaňkoviča (1800 -1842) - významného bieloruského maliara prvej polovice 19.storočia, výrazného predstaviteľa romantizmu. Na území Bieloruska nie je ani jeden jeho originál, všetky boli vyvezené za hranice ich bieloruskou šľachtou.
Jeho meno je umelecky spojené s menami Mickiewicze a Puškina. Nádherný je i samotný interiér salóna z 19. stor.

Adresa: ul. Internacionalnaja 33A
Otváracie hodiny: 10:00-17:00, Po, Ut zatvorené.

Národné divadlo opery a baletu
Najobľúbenejším miestom zahraničných turistov je Národné divadlo opery a baletu situované na námestí Parížskej komúny 1. Prezentujú sa tu známe opery a balety od Bizeta, Verdiho, Mozarta, Čajkovského a tiež bieloruských autorov Glebova, Soltana.

Repertoár divadla sa neustále rozširuje o nové skladby a moderné adaptácie klasických diel. Pre svoju vysokú úroveň je súbor častým hosťom festivalov a koncertov v Európe.

Ulica Nemiga
Radí sa medzi najstaršie ulice hlavného mesta. V súčasnosti je na nej veľmi rušno vďaka najluxusnejším obchodom, reštauráciám a zábavným centrám. História tohto miesta je pomerne dramatická. Z r. 1067 existuje zmienka o veľkej bitke na tomto mieste. V r. 1946 zahynulo pri požiari v dome fizkulturnika 18 ľudí.

Palác republiky
Palác republiky je najgrandióznejšou stavbou ostatných rokov v Minsku. Celková plocha budovy sa rozkladá na ploche 13 hektárov, jej výstavba začala v r. 1981, kolaudovaná bola v r. 2001.

Kapacita 4 sál je 3 500 návštevníkov, pričom veľký sál pojme 2 700 osôb. Jeho strop je taký vysoký, že sa doň zmestí 10 poschodový dom, šírka 31 m. Budova je unikátne technicky vybavená. Samotná scéna je rozdelená na 22 plôch, každú z nich je možné oddelene nadvihnúť alebo nakloniť.

V palácovej reštaurácií si môže turista objednať napr. krokodílie filety alebo žabie stehienka.

Katedrála Sv. Simeona a Heleny
Táto pôsobivá neo-románska katolícka katedrála bola postavená v rokoch 1906-1910 architektkami T. Poyazderskym, Markonim a Gaiom po uvoľnení náboženskej slobody imperiálnym Ruskom – cár povolil disidentom stavať svoje vlastné kostoly.

Palác republiky
Palác je určený pre športové aktivity, má kapacitu 1 800 divákov, otvorený bol v r. 1999. Stal sa obľúbeným miestom odpočinku, zábavy, športových a kultúrnych zážitkov.

Národné múzeum výtvarného umenia
Múzeum je špecializované na zbierky starých ikon, obrazov, drevených sôch, obrazov bieloruských maliarov – Goreckého, Chruckého, Dameľa, Peška, ruských maliarov – Šiškina, Repina, Ajvazovského, Vasnecova a výstavu tradičných bieloruských „sluckých opaskov".

Adresa: ul. Lenina 20
Otváracie hodiny: 11:00-19:00, Ut zatvorené

Štátne múzeum Druhej svetovej vojny
Zbierka múzea o hrdinských skutkoch bieloruského národa sa radí medzí najväčšie vojnové svetové kolekcie. Vystavené sú fotografie, zástavy, strelné zbrane, uniformy wehrmachtu a Červenej armády. Adresa: trieda Nezavisimosti 25A, Okťjabrské námestie

Otváracie hodiny: 10:00 -17:00, Po zatvorené

Čeľjuškincevov Park (bielorusky: Парк Чалюскiнцаў, rusky: Парк Челюскинцев)
Je to mestský lesný park rozkladajúci sa na ploche 78 hektárov, ktorý je pripojený k Minskej botanickej záhrade. Pomenovaný bol po Čeľjuskincevovi.

Vznikol transformáciou Komarovského lesa na park v rokoch 1925 – 1932, pôvodne sa menoval Komarovský park, súčasný názov pochádza z r. 1934. Bol vysadený dekoratívnymi druhmi stromov, jeho súčasťou je zábavný park. Medzi ďalšie atrakcie sa radí detská železničná dráha a kino Raduga (dúha). Doprava: stanica metra: Park Čeľjuskincev.

Detská železničná dráha K. S. Zaslonova
Okruh úzkej železničnej dráhy vedie cez Čeľjuškinicevov park. Otvorená bola 9. júla 1955.

Gorkého park
Je situovaný v blízkosti Námestia Víťazstva a Yanka Kupala Parku. Zriadený bol v r. 1800, vtedy bol nazvaný Governor Garden. V sovietskych časoch bol premenovaný na Park kultúry a oddychu Maxima Gorkého.

Jeho súčasťou je zábavný park, observatórium s planetáriom, Ľadový palác.

Minsk Arena (ulica Pobeditela)
Tretia najväčšia aréna v Európe a najväčšia v bývalých štátoch ZSSR.