Mexiko - Turistické info

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut

Mexiko-City

Určite je to hlavné mesto, MEXICO-CITY, ale aj jeho blízke a ďaleké okolie má svoje "naj". Keď chcete vidieť všetko, musíte tu stráviť oveľa viac času, ako bežný turista. Až sa budete túlať ulicami gigantu zvaného Mexico-City, zájdite si aj k Torre Latino (pôvodne najvyššia budova v D.F.), ktorá sa nachádza na najznámejšej ulici Reforma.
Prevezte sa aj po ulici Reforma, na ktorej sa nachádza zámok Chapultepec, ale aj múzeum Antropológie, (2-hé najväčšie na svete).

Theothiuacan

Severne od Mexico-City, sa nachádzajú zbytky najväčšieho starobylého mesta Theothiuacan, (autobus z Mexico-City tam stojí asi 40 pesos).Toto mesto bolo hl. mestom prvej veľkej civilizácie. Nachádza sa tu Pyramída Slnka, Pyramída Mesiaca, (v nedeľu do tejto lokality je vstup zdarma!), a v neďalekom meste TULA zase uvidíte 4 m vysoké kamene, ktoré predstavujú bojovníkov.

Iné

Na západe krajiny, pri pobreží Californského zálivu medzi Los Mochies a CHihuahua vedie cesta, ktorá vo Vás zanechá tie najkrajšie spomienky. Lemuje ju totiž 88 tunelov, 38 mostov, korytá malých kaňonov a vežových útesov. Železnica, ktorá vedie v tejto časti krajiny je skutočným hrdinstvom inžinierskeho umu spred 90-tych rokov! Veľa čŕt a tradícií charakterizujúcich Mexiko vytvára mesto, ktoré leží na západe od hlavného mesta, Guadalajara. Je druhým najväčším mestom v krajine a keď ho navštívite, určite zažijete pri jeho návšteve typické mexické klobúkové tance a pravé Mexické rodeo. Zažijete tu aj nočný život s príjemným posedením v malej krčmičke s popíjaním tequily a mnoho, mnoho ďalších atrakcií.

Acapulco
je mestom pláží, zábavy a nočného života; leží na juhozápadnom pobreží Pacifiku; najkrajšie sú však pláže v oblasti Karibiku.

Oaxaca
je mesto ležiace vo Svätom Údolí. Preslávené je svojimi nedeľnými trhmi a architektúrou. Najstaršie budovy sú v tomto meste zo 16. storočia, pretože pôvodné stavby boli zničené niekoľkými zemetraseniami. Je to jednoznačne najkrajšie mesto z celého Mexika! Exponáty v múzeách sú jedny z najbohatších. V meste je veľmi veľa drobných manufaktúr, kde sa tkajú koberce, krajka, vyrábajú sa pončá a dorába sa tu aj miestny alkoholický nápoj nazývaný Mezakalu. V tomto meste sa konávajú aj najväčšie folklórne slávnosti v celom Mexiku, (júl - dva posledné pondelky). Tieto dni sú zasvätené mayským bohom - bohovi dažďa , bohovi úrody a bohovi plodnosti. Obyvatelia okolitých obcí prichádzajú na túto slávnosť oblečení celí v bielom a to preto, aby boli oddelení od vystupujúcich, lebo tí majú na sebe pestrofarbené kroje. Mexické látky sú žiarivé a bohato farebné, sú v nich vytkávané odvážne geometrické vzory. Väčšina textílií sa už vyrába strojovo, ale existujú aj látky, ktoré sa doteraz tkajú ručne, na krosnách.

Yucatánsky poloostrov - hl. mesto MERIDA.


Uxmal a Chichén Itzá
V blízkosti hl. mesta sa nachádza mesto Uxmal a Chichén Itzá, kde sa nachádza veľa zachovalých pyramíd. V štáte Quintana Roo, ktorý tvoria aj priľahlé ostrovy, nájdete pekné biele, pieskové pláže zaliate od rána do večera slnkom. Najznámejšie turistické stredisko, navštevované hlavne občanmi USA, Európy či Japonska je Cancun. Umelo vytvorené mesto s najkrajšími hotelmi, krásnymi čistými a upravenými plážami, perfektným nočným životom (Playa de Carmen), okolitou prírodou (ostrov Cozumel, Isla de mujeres) či atrakciami pre turistov (aquapark Xcaret, zátoka delfínov). Neďaleko Cancunu (cca hodinu autom) ležia pyramídy Tulum.

Basaseachic Falls
A ešte jeden tip na návštevu: Basaseachic Falls sú druhé najväčšie vodopády na svete!, (väčšie sú len Angel Falls vo Venezuele). Ich výška je 245 metrov a nachádzajú sa cca 140 km severne od mesta Creel.

Info k návštevám múzeí, galérií ap.

V nedeľu sú všetky štátne, ale aj mnoho súkromných múzeí otvorené zdarma. Študenti a učitelia na základe predloženého medzinárodného preukazu majú zľavu, v štátnych múzeách býva zľava na vstupnom až 50 %.

Súvisiace linky

Official Tourist Site - vhodné štartovacie miesto na získanie turi...

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...

Slovenskí skauti v Mexiku - Mexiko bolo nedávno dejiskom veľmi zau...