Maurícius - Turistické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Port Louis
Hlavné metso Port Louis je zaujímavé predovšetkým mnohorakosťou stavebných štýlov v jednotlivých štvrtiach. Na námestí Place d''Armes sa nachádza zaujímavá francúzska koloniálna budova ako aj budova vlády a budova mestského divadla z 18. storočia. Ďalšími pozoruhodnosťami sú anglikánsky a katolícky kostol, budova súdu, v 18. storočí postavené kasárne, Prírodopisné múzeum, impozantná mešita Jummah a čínska pagoda. Na hranici mesta sa nachádza Champ de Mars, ktorý bol pôvodne určený na armádne prehliadky a na ktorom je v súčasnosti stojí dráha pre konské dostihy. Najlepší výhľad na mesto a prístav sa naskytuje z citadely Fort Adelaide. Južne od mesta Port Louis leží Le Reduit, ktoré je sídlom maurícijského prezidenta. Sídlo je obkolesené peknými parkami.

Prírodný park Domaine les Pailles má 1200 hektárov a nachádza sa neďaleko od mesta Port Louis pri úpätí horského hrebeňa.

Curepipe
Curepipe je najväčším mestom vo vnútrozemí a nachádzajú sa v ňom dobré reštaurácie a obchody. Nad mestom, medzi Curepipe a Vacoas, sa týči Trou aux Cerfs, vyhasnutý kráter, ktorý je hlboký 85 m a široký 180 m a z ktorého okraja sa naskytuje nádherný výhľad na celý ostrov.

Pamplemousses
Pamplemousses, botanická záhrada na severe ostrova, je známa svojimi rozsiahlymi parkami a mnohorakosťou exotického rastlinstva. Je taktiež domovom pre vyše storočné korytnačky.

Rochester Falls
sú veľmi pôsobivé vodopády v blízkosti Souillac. Voda sa tu valí cez kamenné formácie, ktoré boli vytvorené vychladnutou lávou. Cesta k týmto vodopádom vedie cez plantáž s cukrovou trstinou.

Grand Bassin
V jednom z vyhasnutých kráterov neďaleko od Mare aux Vacoas je jedno z dvoch prírodne vytvorených jazier na ostrove.

Plaine Champagne
je najvyšším bodom centrálnej planiny (740 m). Z vrcholu je vynikajúci výhľad na pohorie Rivičre-Noire a na more. Priatelia vtákov tu môžu pozorovať domorodé druhy vtákov.

Z dediny Case Noyale sa točitou cestou dostanete ku Chamarel, pahorku s rôznorodo zafarbenými pôdnymi vrstvami. Z močiarov pralesa vzniká rieka, ktorá sa mení na dych vyrážajúci vodopád.

V oblasti Rivičre Noire sa nachádza vtáčí park Casela, ktorý sa rozprestiera na rozlohe 50 hektárov. Je domovom pre vyše 140 rôznych druhov vtákov zo všetkých piatich kontinentov našej planéty.

V lagúne medzi Pointe aux Piments a Trou aux Biches sa nachádza morské akvárium s viac ako 200 druhmi rýb a iných morských živočíchov.

La-Vanille-Krokodilpark
V blízkosti Rivičre des Anguilles leží krokodília farma, na ktorej sú chované z Madagaskaru dovezené Krokodíly Nílske. Veľký prírodný park ponúka príjemné prechádzky cez les so sladkovodnými prameňmi. Je tu taktiež malá Zoo s domorodými druhmi divých zvierat.

Domaine des Grands Bois
tento približne 800 hektárový park leží v kopcovitej oblasti pri Anse Jonchée. Je domovom pre jeleniu zver, opice a divé svine.

Pláže
Tamarin
Tamarin je obľúbenou plážou na kúpanie, ktorá sa nachádza pri úpätí Rivičre na západnom pobreží. Je tu pekná lagúna, do ktorej ústí rieka Rivičre Noire. Vysoké vlny oceánu tu vytvárajú dobré podmienky na surfovanie; výstroj je možné si vypožičať.

Grand Baie
Na severnom pobreží, povyše Baie du Tombeau, sa nachádzajú mnohé fantastické pláže ako Pointe aux Piments a Trou aux Biches. Ďalej na sever leží Mont Choisy s jednou z najobľúbenejších pláží na ostrove, v ktorej blízkosti sa nachádzajú športové zariadenia. Sverne od pevninového výbežku do mora sa nachádza Grand Baie. Je tu prístav pre jachty a výborné podmienky na surfovanie a vodné lyžovanie.

Péreybčre
je nádherná zátoka vhodná na kúpanie, ktorá leží na pobrežnej ceste medzi Grand Baie a Cap Malheureux.

Cap Malheureux
Táto rybárska dedina leží na úplnom severe ostrova.
Je odtiaľto možné vidieť vulkanické ostrovy Flat Island, Round Island a Gunner''s Quoin.

Grand Gaube
je pôvabná dedina na severovýchodnom pobreží. Miestny rybári sú považovaní za výborných staviteľov člnov.

Roches Noire a Poste Lafayette sú obľúbenými pobrežnými strediskami pre dovolenkárov.

Belle Mare
Belle Mare má bielu piesočnú pláž, ktorá sa ťahá niekoľko kilometrov až k malebnej rybárskej dedinke Trou d''Eau Douce.
Tu sa pláž zužuje a pozdĺž vedie cesta do Mahébourgu. Naväzujúca piesočná pláž sa rozprestiera od Pointe d''Esny až po Blue Bay.

Blue Bay
Tu sa nachádza jedna z najkrajších pláží s pozadím tvoreným zo stromov Kasuarina

Súvisiace linky

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...