Madagaskar - Praktické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Peniaze
Mena
1 Madag. Frank = 100 centimov. V obehu sú bankovky nominálnych hodnôt 25.000, 10.000, 5.000, 1000 a 500 FMG; a taktiež mince 250, 100, 50, 25, 10, 5, 2 a 1 FMG.

Kreditné karty
V hoteloch v hlavnom meste sú akceptované American Express, Diners Club, Eurocard, MasterCard a Visa, v ostatných oblastiach sú kreditné karty prijímané len v obmedzenej miere.

Cestovné šeky
Mali by byť vystavené v US-Dolároch, Švajčiarskych frankoch, alebo v DM.

Devízové podmienky
Dovoz domácej meny je obmedzený na 5000 FMG, vývoz je zakázaný. Dovoz a vývoz cudzích mien je povolený bez obmedzenia, v platnosti je však deklaračná povinnosť. Madagaskarské bankovky nie je možné vymeniť za inú menu.

Otváracie hodiny v bankách
Po-Pia 08.00 - 11.00 a 14.00 - 16.00 Hod.

Jedlo a pitie
Medzi špeciality patrí Ro (koreniny, listová zelenina s ryžou); hovädzie a bravčové mäso marinované v octe, oleji a vode a varené so zeleninou a cibuľou; ravitoto (hustá polievka z mäsa a listovej zeleniny) Nápoje: Litchel (nápoj z ličís); Betsabetsa (pivo z cukrovej trstiny); Ranon ''apango (nealkoholický nápoj z ryže) a domáca minerálna voda.

Nočný život
Niekoľko diskoték a kasín sa nachádza v mestách Antananarivo, Toamasina a na Nosy Bé. Vo väčšine väčších miest nájdete aj kino a divadlo.

Nákupy
Z ručných prác sú zaujímavé Lamba (tkaná látka rôznych vzorov), výrobky zo striebra, šperky z drahokamov, výrobky z pletenej trstiny a slamy. Otváracie hodiny obchodov: Po-So 08.00-18.00 Hod (medzi 12.00-14.00 Hod väčšinou zatvorené)

Aktivity
Vo väčšine väčších miest sú tenisové kurty. Golf si môžete zahrať v meste Tana.
Vodné športy: Vo väčšine miest sú verejné bazény. Kúpanie v mori pri východnom pobreží sa kvôli výskytu žralokov neodporúča. Najlepšie potápačské centrá sa nachádzajú na Nosy Bé, ako aj na susedných ostrovoch Tanikely, Nosy Mitsio, Nosy Radama, Nosy Lava, Toliara a Ile Ste-Marie (Nosy Boraha).

Turistika
Direction du Tourisme ponúka trekingové a turistické výlety do rôznych oblastí krajiny. V ponuke sú taktiež výlety na poníkoch. ďalšími mimoriadne obľúbenými športmi sú futbal, volejbal a basketbal.

Kalendár podujatí
Predovšetkým vo vidieckych oblastiach sa pravidelne konajú tradičné podujatia a oslavy. Tradičný speváci nazývaný Mphira gasy prednášajú spievajúc a tancujúc národné príbehy. Tradičné predstavenie trvá od 30 minút do jednej hodiny.

Súvisiace linky

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...