Madagaskar - Kultúra/Spoločnosť

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Etnická zmes obyvateľstva pochádzajúcich z juhovýchodnej Ázie, Indie, Afriky a stredného východu rozvíja skutočne jedinečné zvyky a tradície. Madagaskar je miesto, kde slovo predkovia nepatrí minulosti, ale bez väčších zmien sa pretavuje i do súčasného obyvateľstva tohto štvrtého najväčšieho ostrova sveta.

Miestne tradície a tabu majú často krát prednosť pred zákonom a svetové náboženstvá sa len jemne dotýkajú miestnych legiend a povier. Obyvatelia ostrova sú vľúdni a priateľskí, čomu niet divu, keď život, ktorý vedú, sa tak veľmi podobá snom o bezstarostnom, uvoľnenom živote na mieste pripomínajúcom raj na zemi.

Zvyklosti:
Pohodlné oblečenie na voľný čas je akceptované všade. Výnimkou sú lepšie reštaurácie a hotely, kde sa eventuálne ráta s elegantne oblečenými hosťami.

Pozvania domov sú väčšinou výnimkou.

Mimo väčších miest je potreba rešpektovať miestne tabu (Fady).

V niektorých oblastiach je ešte stále zvykom pozvať na oslavu pramatky kmeňa, a vykopať ju kvôli tomu z hrobu, aby mohla byť osobne prítomná na oslave. Po skončení oslavy mŕtvolu oblečú do nových pohrebných šiat a znova pochovajú. Tento rituál, označovaný ako Famadihana, ukazuje na silnú spätosť domorodých obyvateľov s ich tradíciami.

Fotografovanie: Dávajte si pozor, aby ste náhodou nefotografovali vojenské alebo policajné objekty a zariadenia.