Libanon - Ubytovanie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Hotely

V súčasnosti sú všetky hotely po rozsiahlej deštrukčnej občianskej vojne obnovené. Postavili sa i nové. Libanon v súčasnosti ponúka ubytovacie kapacity rôznych cenových skupín. Ministerstvo turistiky každoročne vydáva sprievodcu hotelmi, ktorý zahŕňa väčšinu hotelov v krajine. Mimo Bejrútu je hotelov menej, vzdialenosť medzi nimi je značná (najmä na juhu). Návštevníkom Libanonu doporučujeme, aby si skontrolovali ešte pred odchodom rezervovanie hotela cez Libanonských zástupcov. Ceny za ubytovanie v zime i v lete sú rovnaké. Účet za ubytovanie podlieha 15% dani.

Klasifikácia hotelov: Úroveň hotelov je klasifikovaná od 1 po 4 hviezdičky (A a B v rámci každej triedy), a triedu LUXURY. Ceny sa zvyčajne stanovujú v US dolároch. U hotelov, pri ktorých cena za ubytovanie prekročí 50 US$, akceptujú kreditné karty. Viac informácií získate na Libanonskej hotelovej asociáci alebo na Ministerstve pre turistiku).

Penzióny

miestne nocľahárne sú dostupné v pobrežných dedinkách za rozumné ceny.

Súkromné ubytovanie

Vo väčších mestách sú k dispozícií na prenájom zariadené apartmány.

Kemping/Mládežnícke ubytovne

Po celej krajine sa nachádza značný počet kempov – najmä v Amchite, blízko Byblos, a najmä v horských rekreačných rezortoch, akými sú Chouk a Barouk. Viac informácií o kempoch, lacných izbách, mládežníckych hoteloch a pracovných kempoch získate na Ministerstve pre turistiku.

Hotely

Kde
Príchod
Odchod