Lesotho - Turistické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Lesotho je malým kráľovstvom, zo všetkých strán obklopeným Južnou Afrikou. V dramatickom horskom prostredí sa vyformovala vidiecka aglomerácia, kde na vás dýchne pravá africká pohostinnosť miestneho obyvateľstva.

Lesotho, obkolesené horami, vládne dych berúcimi scenériami a radí sa k jedným z najkrajších afrických regiónov. Celé jeho územie sa rozkladá v nadmorskej výške viac ako 1 000 m a nesie príznačný názov – „Kráľovstvo oblakov“.

Pešie túry v kombinácii s jazdou na poníkoch sú najlepším spôsobom, ako preskúmať túto neveľkú, ale o to krajšiu krajinu a spoznať zvyky a tradície jej priateľských obyvateľov.

Hlavné mesto Maseru je jedinou väčšou konglomeráciou na území Lesotha. I keď tu vládne vysoká nezamestnanosť mesto je zaujímavou spleťou obchodov, reštaurácii a hotelov. Miestne blšie trhy sú skvelou príležitosťou k zadováženiu zásob pre výlety do opustených častí kráľovstva.

Približne 45 km od Maseru leží malé historické mestečko Morija, kde sa okrem iného nachádza najstaršia budova, kostol a tlačiareň v Lesothe. Dejiny lesothského kráľovstva monitoruje Národné múzeum v Moriji.

Najlepšie dosiahnuteľné dinosaurie stopy v krajine ležia neďaleko mesta Quthing, kde sa okrem iného nachádza i jaskynný dom, v ktorom dnes sídli lokálne múzeum.

35 km juhovýchodne od hlavného mesta leží bývalé misionárske sídlo, Roma, ktoré dnes hostí Lesothskú Univerzitu. Samotná Roma je vlastne iba vstupnou bránou do okolitých pieskovcových kopcov či Ha Baroanskej galérie s maľbami od miestnych domorodcov.

K väčším mestám resp. osadám sa radia tiež Leribe, Mafeteng a Maputsoe.

Región Malealea je domovom poníkov, ktorých si môžete prenajať spolu so sprievodcom pre treky do okolitých pohorí, vládnucich nádhernými výhľadmi na „kráľovstvo v oblakoch“.

Mestečko Qacha’s Nek bolo založené v roku 1 888 neďaleko rovnomenného priesmyku. Podobne, ako mnohé ďalšie lesothské mestá i Qacha’s Nek bolo spočiatku misionárskou stanicou, kde sa dnes dá vidieť niekoľko zaujímavých koloniálnych domov a kostol.

Priesmyk Sani predstavuje horskú cestu – známu vstupnú bránu z juhoafrického Národného parku Drakensberg do Lesotha, ktorých prepojenie sa nazýva „strechou Afriky“.

Osada Semonkong (v preklade – „miesto dymu“) je štartovacím bodom trekov k 5km vzdialeným Semekongským vodopádom, ktoré sú najväčšími v Južnej Afrike (200 m ) a tiež k jeden deň odľahlým vodopádom Ketane (120 m).

Najstaršou prírodnou rezerváciou v Lesothe je Sehlabathebejský národný park. Takmer nedostupné územie parku predstavuje pokojné a neuveriteľne krásne prostredie s plachými antilopami a vzácnym vtáctvom.


Súvisiace linky

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...