Kuvajt - Praktické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Peniaze
Mena
1 kuvajtský dinár (KD) = 1000 filsov. Bankovky sú denominované v hodnotách KD20, 10, 5 a 1, a 500 a 250 filsov. Mince sú v hodnotách 100, 50, 20, 10, 5 a 1 fils.

Kreditné & debetné karty
MasterCard, American Express, Diners Club a Visa sú akceptované. Pred odjazdom do krajiny sa u spoločnosti, ktorá vám kartu vydala, detailne informujte na podrobnosti použitia karty.

Cestovné šeky
Sú značne rozšírené. Aby ste sa vyhli ďalším cestovným poplatkom, odporúčame vlastniť cestovné šeky v US dolároch alebo v librách.

Menové obmedzenia
Pri dovoze alebo vývoze miestnej alebo zahraničnej meny nie sú obmedzenia.

Úradné hodiny v bankách
Ne-Štvr 0800-1200

Strava a nápoje
V krajine je dobrý výber reštaurácií, ktoré ponúkajú široký sortiment medzinárodnej a arabskej kuchyne za rozumné ceny. Medzi typické pokrmy na blízkom východe patria hummus, falafel a foul. V Kuvajte je konzumácia alkoholu úplne zakázaná.

Nočný život
Niekoľko kín v hlavnom meste Kuvajt premieta súčasne filmy. Dve divadlá poskytujú veľmi dobrú úroveň amatérskej produkcie.

Nakupovanie
Nedávno boli postavené obrovské nákupné komplexy. Rozsiahle obchodné centrum Souk Sharp Complex sa nachádza v meste Kuvajt blízko pobrežia, v ktorom sídlia západné obchodné reťazce a kuvajtské obchody. Medzi ďalšie nákupné centrá patrí Leila Gallery a Al-Fanar Shopping Centre. V butikoch a v malých obchodíkoch v hlavnom meste nakúpite základný tovar ako i veľmi luxusné produkty.

Doba predaja: So-Štvr 0830-1230 a 1630-2100; Pia 1530-2030.

Aktivity
Plávanie, jachting a potápanie sú všade dostupné. Veľkou vášňou Kuvajťanov je jazda na vysokovýkonných člnoch. Jazdecké kluby sú vyťažené najmä v zime. V hlavnom meste sa nachádza značný počet tenisových kurtov, ktorých vlastníkmi sú väčšinou hotely. Futbal je taktiež populárny.

Súvisiace linky

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...