Kuvajt - Doprava

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Medzinárodná doprava
Lietadlo
Kuvajtský národný letecký prepravca KUWAIT AIRWAYS (KU) prevádzkuje denne nonstop lety z Londýna do Kuvajtu. Medzi ďalšie spoločnosti, ktoré uskutočňujú vzdušnú prepravu do Kuvajtu, patria British Airways, Alitalia, Air France, Emirates, Gulf Air, KLM, United Airlines a Lufthansa Airlines.

Približné letové časy: Let z Kuvajtu do Londýna trvá 7 hodín, do New Yorku 13 hodín, do Los Angeles 19 hodín, do Singapuru 11 hodín 30 minút a do Sydney je to 17 hodín.

Medzinárodné letisko: Letisko Kuwait (KWI) sa nachádza 16km južne od hlavného mesta Kuvajt (cestovný čas – 20 minút). Preprava z mesta na letisko sa uskutočňuje autobusmi (cestovný čas – 30 minút), ktoré majú odchod každých 45 minút (0600-2300), a taxíkmi. Na letisku sa poskytujú bankové, reštauračné, poštové služby, zmenáreň, obchody, reštaurácia so samoobsluhou, prenájom áut (Al Mulla, Avis, Budget, Hertz, Sanbouk a Europcar), a konferenčná miestnosť.

Letiskové poplatky: vyberá sa poplatok KD2, deti do 12 rokov sú oslobodené od poplatku.

Loď
Do najvýznamnejšieho prístavu v hlavnom meste smeruje vyše 30 lodných liniek. Väčšinou sú to obchodné linky.

Cestná doprava
Krajina je cestami spojená s Irakom, ktoré vedú ďalej do Sýrie a Jordánska. V súčasnosti je premávka na týchto trasách pozastavená kvôli politickej nestabilite v danej oblasti. Doporučujeme Vám, aby ste si na vašom veľvyslanectve vopred prekonzultovali možnosti cestovania z Kuvajtu do Libanonu. Autobusové spoje premávajú medzi hlavným mestom Kuvajtu a Káhirou (Egypt), ktoré vedú cez mesto Aqaba v Jordánsku a Nuweiba v Egypte. Autobusy taktiež smerujú do Dammanu v Saudskej arábii. Hlavná dopravná cesta po súši do Saudskej arábie vedie po osi Bejrút–Damask–Ammán–Kuvajt, ktorá paralelne kopíruje Transarabský ropovod (TAP line) vedúci cez Saudskú arábiu.

Vnútroštátna doprava
Loď
Arabské dhovy a malé plavidlá poskytujú čartrovú prepravu na výlety k pobrežným ostrovom.

Cestná doprava
Medzi mestami je vybudovaná slušná cestná sieť. Jazdí sa v pravom jazdnom pruhu.

Autobusová doprava
Kuwait Transport Company prevádzkuje celoštátnu autobusovú prepravu, ktorá je spoľahlivá a pomerne lacná.

Taxi
Rozoznáte ich podľa licenčného červeného nápisu, môžete si ich prenajať na deň, pričom cenu doporučujeme dohodnúť vopred. Share-taxis sú tiež dostupné. Taxík privoláte telefonicky, pričom táto služba sa využíva s obľubou a je spoľahlivá. Vo väčšine taxíkov je platná štandardná sadzba, avšak taxíky patriace pod hotelovú sieť sú oveľa drahšie. Sprepitné vodiči taxíkov neočakávajú.

Prenajímanie áut
Existuje možnosť prenajatia si auta, ktoré budete riadiť osobne. Pre riadenie auta sa vyžaduje medzinárodný vodičský preukaz. Licenciu na riadenie auta s obmedzenou dĺžkou platnosti získate na miestnych úradoch po predložení vášho platného britského alebo severoírskeho vodičského preukazu. Poistné musíte vykonať so spoločnosťou Gulf Insurance Company alebo Kuwait Insurance Company.