Košice - Aktivity

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut
Aktivity
Košice sú významným centrom cestovného ruchu. Návštevníkom ponúka nespočetné množstvo kultúrno-historických pamiatok a kultúrno-spoločenských a športových podujatí. Magnetom pre návštevníkov i obyvateľov Košíc je tiež botanická záhrada a ZOO. Medzi najvyhľadávanejšie výletné miesta obyvateľov i návštevníkov Košíc patria:

Črmeľská dolina – sú tu sústredené rekreačno-športové priestory lesného parku (7200 ha). Nachádza sa tu náučný turistický chodník, horolezecký kútik a možnosti občerstvenia. Premáva ním v dĺžke 5,5 známa detská železnica.

Bankov (3 km), Alpinka (6 km), Jahodná (15 km) – obľúbené strediská rekreácie, športu a oddychu v smere Črmeľskej doliny. Na Bankove je golfové ihrisko, Jahodná (610 m n.m.) je známa najmä lyžiarom – je tu lyžiarsky vlek a turistická chata.

Ružín (33 km) – na rieke Hornád vybudovaná Ružínska priehrada s rekreačným strediskom poskytuje výborné možnosti pre letnú turistiku a vodné športy.

Hradová (466 m n.m.) – nachádza sa severne od Košíc medzi dolinou Črmeľského potoka a Hornádu. Na vrchol Hradovej, kde sa nachádzajú zvyšky stredovekého hradu vedie značkovaný chodník. Je tu postavená výhliadková veža s výborným rozhľadom na Košickú kotlinu.

Kavečany (5 km) – atraktívne zimné lyžiarske stredisko. Sú tu upravené terény pre zjazdové a bežecké lyžovanie.

Sídlisko Nad Jazerom – veľká vodná plocha, rieka Hornád s plážovým kúpaliskom. Od roku 1988 je tu vodný lyžiarsky vlek RINEX s max. rýchlosťou 6O km/h.

Bukovec (12 km) – známe stredisko letnej rekreácie a vodných športov.

Kojšovská hoľa (20 km – 1246 m n.m.) – jeden z najvyšších vrcholov Volovských vrchov. Významné turisticko-lyžiarske centrum. Sú tu výborné lyžiarske trasy, viacero vlekov a možnosť občerstvneia. Dostupná je zo Zlatej Idky trojsedačkovou lanovkou.

V širšom okolí Košíc sa nachádzajú ďalšie kultúrno-historické a prírodné zaujímavosti: gejzír v Herľanoch, jazerá v Čani, Turniansky hrad, Zádielska dolina, Jasovská jaskyňa a kúpele Štós.

V regióne sa oplatí vidieť

Na okolí doporučujeme navštíviť

O turisike v oblasti Vihorlatské vrchy. Bukový les nad Remetskými Hámrami, okolo Morského oka.