Komárno - Úvod

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut
Komárno leží v Podunajskej nížine na spojenom poriečnom vale pri ústí Vážskeho Dunaja do Dunaja. Na území mesta bolo praveké sídlisko už v mladšej dobe kamennej. Mesto vzniklo z troch trhových osád pri hrade, ktorý stál na mieste dnešnej pevnosti. Prvý raz sa spomína r. 1075. Oficiálne bolo konštituované listinou Bélu IV z r. 1265, ktorou mu kráľ udelil mestsské výsady. Privilégiá slobodného kráľovského mesta dostáva až v r. 1745 od Márie Terézie. V tomto období bolo piatym najväčším mestom Uhorska s vyspelým obchodom (hlavne s obilím a drevom) a rozvinutými remeslami. V 18. st. postihlo Komárno viacero ničivých zemetrasení, ktoré hatili jeho rozvoj.

Komárno má viacerých slávnych rodákov: sochár Július Berecz, maďarský spisovateľ Mór Jókai, hudobný skladateľ Franz Lehár a ďalší.

V regióne sa oplatí vidieť

Dnes Patince poskytujú ideálne podmienky pre dovolenku a relax. Liečivá voda plní bazény termálneho kúpaliska, ktoré ročne navštívi desaťtisíce turistov. Výhodou obce Patince je aj to, že sa nachádzajú v oblasti s najdlhším slnečným svitom a najvyššími nameranými teplotami na celom Slovensku. Dedinka má aj dobrú ubytovaciu kapacitu. Okrem chatiek či ubytovania v súkromí, je tiež možné využiť novopostavený hotel Wellness a na váš oddych čaká aj rovnomenná loď, ktorá kotví na brehu Dunaja v prístavisku.
Téma: Kúpele
Východiská: Komárno

Na okolí doporučujeme navštíviť

Téma: Hrad/Zámok
Východiská: Nitra
Téma: Hrad/Zámok
Východiská: Levice
Téma: Hrad/Zámok
Východiská: Bratislava Mesto
Téma: Hrad/Zámok
Východiská: Senec, Trnava