Kolumbia - Turistické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Bogota

Hlavné mesto Kolumbie (založené v roku 1538) sa rozprestiera v srdci krajiny, v nadmorskej výške 2600 m. Bogota reflektuje zmes kolumbijských tradícií a španielskeho koloniálneho vplyvu. Mnoho historických pamiatok ostalo zachovaných a dnes sa k najznámejším z nich radia Korunovačný palác a katedrála (Capilla del Sangrario) na hlavnom námestí (Plaza Bolivar). V Zlatom múzeu sa nachádza enormná expozícia viac ako 100,000 umeleckých diel.

Približne 50 km južne od Bogoty leží Zipaquirá – oblasť plná soľných lomov, z ktorých jeden pojíma tzv. Soľnú katedrálu s kapacitou až 8400 ľudí.

Guatavita (dve hodiny autobusom od kapitoly) sa preslávila vďaka posvätnému a rituálnemu jazeru indiánov Muisca - Laguna de Guatavita.

Kordillery

V nadmorskej výške 1300 m leží kapitola štátu Antioquia a druhé najväčšie mesto Kolumbie – Medellín. Osídlenie má prevažne industriálny charakter a nedobrú povesť ako centrum vojny medzi kolumbijskou vládou a drogovým kartelom.

Ďalším veľkým mestom horskej oblasti je svetová kapitola salsy – Cali, plné protikladov a kontrastov koloniálnych tradícií s modernou, rýchlo sa rozvíjajúcou technológiou spracovania cukru.

Rušný prístav Barranquilla leží na ústí rieky Magdalena. Je jedným z hlavných komerčných centier Kolumbie, ale ponúka i tradičné trhovisko neďaleko bočného kanálu Magdalény.

Karibské pobrežie

Pobrežný pás sa tiahne v dĺžke cca 1600 km. Jedným z hlavných turistických rezortov tejto oblasti je Santa Marta, jedno z prvých španielskych miest založených na území Južnej Ameriky. Približne 32 km južne od zlatistých pláží Santa Marty leží Národný park Tayrona – prekrásna morská rezervácia je plná hlbokých zálivov, koralových útesov a kokosových paliem.

Opevnené mesto Cartagena na severnom pobreží zaujme najmä svojim starobylým centrom.

Západne odtiaľto leží 25 malých koralových ostrovov Islas de Rosario, ktoré boli vyhlásené za národný park za účelom ochrany nádherného, ale krehkého ekosystému.

Amazonská nížina

Približne jednu tretinu Kolumbie pokrýva Amazonská nížina. Populárnou základňou pre turistov, ktorý sa chystajú preskúmať tropické lesy, je Leticia – malé mestečko na brehu Amazonu. Exkurzie do neďalekého Národného parku Amacayu v sebe väčšinou zahŕňajú i návštevy indiánskych kmeňov.


Súvisiace linky

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...