Káhira - Výlety/okolie

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut

Výletné plavby po Níle
Početný prepravcovia ponúkajú výletné plavby po Níle a väčšina lodí premáva medzi mestami Luxor a Assuan. Niektoré plavby smerujú k mestám Abydos a Denderha.

Plavba Luxor/Assuan trvá päť dní, rovnaká plavba s výletmi do miest Abydos a Denderha trvá sedem dní. Niektoré firmy príležitostne ponúkajú i dlhšie plavby do El Minaya, pekného mesta s rímskymi, gréckymi a faraónskymi zrúcaninami.

Severné pobrežieAlexandria

Alexandria je mesto modernejšie ako Káhira, no početné rímske pamätníky napriek tomu upozorňujú na voľakedajší význam mesta ako kultúrneho centra. Jeho nádherná poloha na pobreží Stredozemného mora ho radí medzi najpríťažlivejšie turistické miesta v Egypte.

Pláže

Pláže na severe siahajú od líbyjskej hranice až k nílskej Delte a pozdĺž polostrova Sinai.

Mersa Matrűh

Severne od mesta Alexandria sa nachádza turistické stredisko Mersa Matrűh s plážami s jemným pieskom.

Siwa

Z Mersa Matrűh je možné podniknúť výlet do oázy Siwa, ktorá sa nachádza na líbyjskej hranici. Nádherné pláže sú situované v El Alamein, Baltim, Gamasa, Sisi Kreir a Ras El Bar.

Luxor

Luxorleží asi 500 km južne od Káhiry. Nachádzajú sa tu početné významné archeologické miesta, o.i. mohutný Amonov Chrám s obrovskými sochami, obeliskami a dvoranami.

V blízkosti je situované Údolie kráľov, v ktorom sú pochovaný faraóni (64), ich podobizne sú zobrazené v dych vyrážajúcich skalných reliéfoch. Americký tím archeológov objavil v roku 1997 v pohrebisku Ramzesa II. 46 ďalších hrobiek, ktoré rozšírili 60 hrobov objavených na tom istom mieste o dva roky skôr.

Sinai a Červené more

Ras Mohammed, Sharm El Sheik, Dahab, Nueba a El Arish patria k najobľúbenejším turistickým cieľom na polostrove Sinai. Takmer všetky ponúkajú turistom potápačské strediská, ktoré sú vybavené prístrojmi pre začiatočníkov i pokročilých.

Z Akaby, situovanej v saudsko-arabskom pohorí, je nádherný výhľad na celý záliv. Po celom východnom pobreží sa nachádzajú turistické strediská s výbornými možnosťami pre rozvoj vodných športov. Palmové pláže priamo hraničia s púšťou. V najjužnejšom bode polostrova Sinai sa nachádza najsevernejšie položený, mangrovníkový les na svete.