Káhira - Odporúčame

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut
1/2 dňa

Ťaví trh Birqash

Birqash je ťaví trh v Egypte, ktorý sa koná pri dedinke Birqash, situovanej vo vzdialenosti približne 35km severozápadne od mestského centra. Každý pondelok a piatok tu prichádzajú obchodníci s ťavami z celého Egypta i Sudánu.

Trh je niečo ako miestna atrakcia a turisti musia zaplatiť vstupný poplatok. Najpohodlnejšia preprava k nemu je taxíkom (cestovný čas 45 minút). Návštevníci by si mali dojednať sadzbu za čakanie.

1 deň
Alexandria

Káhirčania obľubujú jednodenný výlet k stredozemnému prístavu Alexandria pomenovanom po Alexandrovi Veľkom, ktorý sa nachádza 225 km severne od hlavného mesta.

Alexandria ponúka návštevníkom nádherné pláže, hlavnú promenádu, a pomerne príjemnú, chladnejšiu klímu. Pláže sú často krát preplnené a ak turista hľadá menej zaľudnené priestory, mesto poskytuje ďalšie atrakcie – Alexanderskú knižnicu, Citadelu Qaitba, ktorá bola postavená celá z kameňa v r. 1479, maják Pharos je jedným z divov antického sveta.

V meste je niekoľko hodnotných múzeí: Graeco-Roman Museum, Royal Jewellery Museum, Fine Art Museum, Naval Museum, Marine Life Museum a Múzeum Cavafy. Vyhľadávané sú i mešity a paláce.

Cesta vlakom z Káhiry trvá dve hodiny, autobusom tri hodiny, je možné si objednať i taxík.

Memphis a Saqqara

Tieto dve historické miesta sú vzdialené navzájom od seba približne 3 km a asi 24km južne od mestského centra. Preprava k nim je možná autobusom, taxíkom, autokarom alebo na koni či ťave.

V Saqqare boli pochovaní prví faraóni, ktorí sú boli zatienený hrobkami faraónov z Veľkej pyramídy, Údolia kráľov a Kráľovien v Luxore. Nachádza sa tu niekoľko pyramíd.

Saqqara slúžila ako pohrebné miesto pre faraónov z Memphisu, ktoré je najstaršie kráľovské mesto na svete založené v r. 3100 p.n.l. prvou dynastiou.