Káhira - Nakupovanie

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut

Nakupovanie v Káhire je veľkou zábavou. Medzi hlavné suveníry sa radia pomaľované zvitky papyrusov, často doplnené hieroglyfmi, modely tiav a pyramíd. Egypt je bohatý na starožitnosti, avšak pri pouličnom predaj údajne pravých starožitností je nutné byť opatrní. Vývoz pravého artefaktu je ilegálny.

Medzi najatraktívnejšie legálne suveníry sa radí bižutéria, parfumy, kožené výrobky, výrobky z mede, bronzu a koreniny. Na miestnom trhovisku je možné kúpiť takmer všetko.

Khan al-Khalili je islamská časť Káhiry, v ktorej sa nachádzajú stovky agresívnych predajcov. Pre mnohých turistov je jej interiér nepríjemný. Dá sa tu však výhodne nakúpiť striebro, hodváb, koreniny, šperky a ručne pletené gellibayas (dlhé róby). Vyhľadávaný je Parfume Bazar, na ktorom sa predávajú francúzske parfumy, vzácne oleje.

An-Nahassin – sa nazýva i medenou ulicou, pretože je v nej dobrý výber produktov z bronzu a medi. Vyhľadávané sú veľké gravírované bronzové podnosy, poháre, čaše a taniere.

Zlato a striebro sa predáva takmer všade, pričom nie je drahé. Nákupný trend je zameraný hlavne na starožitnosti, hieroglyfy, hlavy faraónov, sošky chrobákov scarabeus, a najmä nákupná horúčka túži po niečom nezvyčajnom.

V štvrti Khan al-Khalili sa nachádzajú vyhľadávané obchody špecializované na bižutériu – Sharia Abdel Khalek Sarwat a Sharia al-Muizz li-Din Allah. Ďalšou dobrou voľbou je Souq as-Sagha alebo Goldsmith’s Bazaar.

Obchody sú vo všeobecnosti otvorené v Egypte Po-So 09:00 – 20:00, avšak v lete sa zatvárajú približne medzi 12:30 a 16:00. Turistické obchody sú otvorené dlhšie.

Zjednávanie je spôsob obchodného rituálu, najmä v bazároch a turisti by si ho mali skúsiť. Ceny sú na úkor cudzincov značne nafúknuté a zjednávanie by malo byť pre návštevníka zábavou. Konečná cena sa pohybuje medzi polovicou a 2/3 pôvodnej.