Jeruzalem - Zábava a nočný život

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Jeruzalem nikdy nebol vyhľadávaným miestom nočnej zábavy. Ak si návštevník želá z chuti zatancovať, odporúčame nasledovať príklad Jeruzalemčanov a prepraviť sa sherutom do 60km vzdialeného Tel Avivu.

V Jeruzaleme sú nočné kluby akumulované v oblasti Talpiot, sú pomerne drahé a pri vstupe sa vyžaduje formálne oblečenie. Zábava je v ostatných rokoch kvôli strachu pred teroristickými útokmi zriedkavejšia, Východný Jeruzalem je po zotmení takmer prázdny.

Legálny vek na konzumovanie alkoholu je 18 rokov. Viac informácií o podujatiach v nočných kluboch získate v piatkovom Jeruzalem Post.

Bar

Až na niekoľko výnimiek sa alkohol vo Východnom Jeruzaleme nepodáva, podobne je na tom i moslimská štvrť v Starom meste.

Ak si návštevník želá drink vo Východnom Jeruzaleme, vhodný je Cellar Bar, ktorý je súčasťou American Colony Hotel, Nablus Road, obľubujú ho najmä žurnalisti, zostáva otvorený do 03:30.

Väčšina barov sa nachádza v Západnom Jeruzaleme, v kresťanskej a arménskej štvrti Starého mesta.

Tabasco Tearooms, 8 Aqabat al-Taqiya (otvorený 08:00-24:00), je obľúbeným barom, ku ktorému je pripojený i hostel rovnomenného mena.

Strudel, 11 Monbaz, bol prvým internet barom v Jeruzaleme, podávajú sa tu drinky a pokrmy, v týždni je otvorený do polnoci a v So do 02:00.

Zanzibar, 13 Shamai, je obľúbený, trendový bar, otvorený denne do 03:00.

Tzoof Bar, 15 Hebron Road (poludnie-02:00, So a Ne), vstup je ozdobený arkádou, steny sú z tehličiek, servíruje sa bohatý výber alkoholických nápojov a koktailov. Príležitostne sa tu uskutočňujú komediálne predstavenia a džezové koncerty.

Najrušnejšia mestská oblasť – Nahalat Shiv’ah, sa nachádza na ulici Soloman, známej vďaka miestnym barom, kaviarňam, krčmičkám a reštauráciám.

Kasíno

Hazardné hry sú v Jeruzaleme zakázané.

Klub

Väčšina klubov sa nachádza v západnom Jeruzaleme.

Underground, 1 Yoel Salomon, je vybavený tanečnou sálou. Hrá sa prevažne rock a tanečná muzika.

Haoman 17, 17 Haoman Street, vyhľadávaný medzinárodnými DJ–mi, pýši sa dvoma tanečnými sálami, hrá sa v ňom mix hudobných štýlov house a techno.

Hata''asiyah Dance Club, Ha-Ta''asiya 5, je ďalším veľkým klubom, ktorý vyhľadávajú priaznivci neviazanej zábavy, v Pia a v So je najrušnejší.

Živá hudba

Pargod Theatre, 94 Betzalel, v piatok popoludní v ňom hosťujú džezoví hudobníci.

Tmol Shilshom Bookstore Café, 5 Yoel Salomon, džez sa hrá v Po, folk v Ut (od 23:00).

AACI, 11 Pinsker, obvod Talbiya, je určený pre priaznivcov folkovej hudby.

Jerusalem Theatre, 20 David Marcus Street, obvod Talbiya, hrá sa tu pop.

Na rock a blues sú zamerané bary Arizona, 37 Jaffa Road, a Mike’s, Horkanos Street.