Jeruzalem - Výlety/okolie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Pešie výlety

Viac informácií o výletoch po okolí mesta získate v Visitors Centre, Jaffa Gate, Staré mesto (tel: (03) 627 1422), a v Christian Information Centre, Jaffa Gate, Staré mesto. Výlety začínajú každú sobotu o 10:00 pred vstupom do Russian Compound, ulica Cheshin, západný Jeruzalem. Rezervovanie nie je potrebné.

Zion Walking Tours (tel: (02) 628 7866) poskytuje trojhodinové výlety po meste za poplatok. V turistickom úrade je možné prenajať si kazetu, ktorá je akýmsi samosprievodcom po mestských pamätihodnostiach.

Ak si návštevník želá spoznať mesto, vhodná je Ramparts Walk. Staré úžasné mesto dal vybudovať sultán Suleiman, vstup do neho vedie cez Jaffa Gate, Damascus Gate a z Moat Fort. Kompletné výlety sa konajú So-Ut 09:00-16:00 a Pia 09:00-14:00, lístky sú platné 2 dni.

Výlety autobusom

Egged National Bus Co-operative (webová stránka: www.egged.co.il) a United Tours, 9 Coresh Street, sú hlavní operátori, ktorí prevádzkujú autobusové výlety po Jeruzaleme. Podobné výjazdy poskytujú i menšie, súkromné spoločnosti. Najvhodnejšia preprava do mestského centra je autobusom č. 99, ktorý prevádzkuje Egged, spoj je známy pod názvom okružná linka, pretože pasažierov vozí po kruhovitej dráhe.

Odchod je pred Jaffa Gate a výlet končí pred jeruzalemským, turistickým úradom 26. Lístky si zakúpite priamo v autobuse. Exkurzie sa konajú medzi 10:00-16:00, odchod je každé dve hodiny.