Jamajka - Ubytovanie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Hotely

Na ostrove sa nachádza vyše 144 hotelov a penziónov. Všetky podliehajú 15 percentnej spotrebnej dani. Jamajskej hotelovej a turistickej asociácii patrí 90% hotelov. Každoročne v marci a v apríli sú študentom vo vybraných hoteloch ponúknuté zvýhodnené ceny za ubytovanie. Ďalšie informácie získate na Jamajskom turistickom úrade.

Kategorizácia hotelov
Úroveň hotelov je vládou rozdelená do štyroch kategórií: A, B, C a D. Mnoho hotelov ponúka úroveň ubytovania podľa tzv. Karibskej osnovy, ktorá vychádza z Modifikovaného Amerického Plánu (Modified American Plan -MAP), ktorý zahrňuje izbu, raňajky a večeru. Hotely, ktoré sa riadia Európskym plánom (European Plan -EP), ponúkajú v rámci ubytovania iba izbu.

Prenájom objektov

Na ostrove je k dispozícii 837 viliek. Informácie o nich získate na Jamajskom turistickom úrade. Úroveň viliek siaha od malých apartmánov po chalupy s niekoľkými spálňami. Niektoré cestovné kancelárie zabezpečia ubytovanie v rodinných domoch vrátane prenajatia auta i zorganizovania výletu do malebného okolia. Informácie sú dostupné tiež na Jamajskej Asociácií Víl & Apartmánov Ltd (JAVA).

Kemping/obytné prívesy

Na ostrove sa nachádza veľa kempov. Najznámejší je Strawberry Fields (jahodové polia), ktorý poskytuje všetky štandardné služby vrátane prenajatia stanu a ďalších zariadení.

Hotely

Kde
Príchod
Odchod