Istanbul - Zábava a nočný život

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut

Beyoglu je hlavnou ulicou zábavy, v ktorej sa konzumujú drinky, tancuje sa, hrá divadlo a tzv. debauchery. Svoju reputáciu si získala v osemdesiatich rokoch 20. storočia, keď v krajine prebiehala liberalizácia a v Istanbule bola značná populácia mladých ľudí.

V danej štvrti vznikli striptízové kluby, nočné podniky, vínotéky a džezové bary. Pre konzumovanie alkoholu je legálny vek 18 rokov, identifikačný preukaz sa málokedy kontroluje.

Podobne ako vo väčšine miest, cena nápojov je variabilná. V tavernách alebo v meyhanes v Balik Pasaj (rybí trh) sú ceny podstatne nižšie ako v nočný kluboch alebo v zábavných podnikoch. Meyhanes sú vo všeobecnosti otvorené do 24:00, bary do 01:00 alebo 02:00, pričom kluby môžu byť otvorené cez víkendy až do 06:00.

Návštevníkom odporúčame vyhnúť sa podnikom v tmavých uliciach štvrti Istiklal Caddesi a byť opatrný ak nový známy navrhne nejaký podnik.

Time Out Istanbul je mesačník (vychádza v angličtine), ktorý turistom poskytne viac informácií o nočnom živote v Istanbule.

Guide Istanbul poskytuje aktuálne informácie o baroch a kluboch. V dennej tlači sú taktiež rubriky venované zábave.

Bar

Centrum nočného života je nepochybne v štvrti Beyoglu, v ktorej je akumulované množstvo barov a klubov.

V mestskom obvode Istiklal Caddesi, na ulici Imam Adnan Sokak, sa nachádza niekoľko barov, najznámejšie sú Kaktus a Pia.

Ďalej smerom do centra od štvrte Istiklal sa nachádza obvod Nevizade Sokak (za Cicek Pasaj), v ktorom nájdete úzku, hlučnú ulicu plnú barov, vrátane baru Aslanim, v ktorom je priateľská atmosféra a trendového baru Gizli Bahce.

Pano Sarap Evi, sídli na Mesrutiyet Caddesi, je vínový bar gréckeho štýlu, v ktorom sa servírujú i decentné pokrmy.

V blízkosti tunelu, na úzkej ulici v okolí Asmalimescit, leží mnoho malých barov.

Nad dedinkou Ortakoy, ktorá je situovaná nad Bosporom, sa nachádza taktiež množstvo barov a kaviarní, akými sú napr. Sedir, Mecidiye Köprüsü Sokak, Bobos, Salhane Sokak a Kethuda, Muallim Naci Caddesi.

Štvrť Galata Bridge má niekoľko barov, Dersa’adet sa radí medzi najživšie, v ktorom väčšinou hrá živá hudba.

Kasíno

Hranie hazardných hier v Turecku je zakázané, pretože sa spája s organizovaným zločinom.

Klub

Istanbulské kluby siahajú od malých, tanečných sál v krčmičkách v štvrti Beyoglu po podniky s nádhernými terasami, ktoré klientom poskytujú nádherné výhľady na Bospor.

Dva najslávnejšie kluby sa nachádzajú v Ortakoy: Reina, 10 Muallim Naci, a Laila, 141-142 Muallim Naci, ktoré sa rozvinuli do zábavného impéria, pričom každý vlastní niekoľko barov, tanečných sál a reštaurácií, ktoré navštevujú celebrity, modelky a milionári.

NuTeras, 145-7 Mesrutiyet Caddesi, Tepebasi, má otvorenú terasu s nádherným výhľadom na mesto.

Karga, 16 Kadife Sokak, Kadikoy, je nočný bar, v ktorom hrajú miestne skupiny house a techno, niekedy tu hosťujú DJ–i a hudobné skupiny.

Be Club, Kennedy Sokak, Sarayburnu, Eminonu, je jediný gay club v meste.

Cez víkend je otvorených mnoho barov v okolí štvrte Asmalimescit, kde sa tancuje do neskorých hodín.

Živá hudba

Babylon sídli na Seybender Sokak, v štvrti Asmalimescit, špecializuje sa na experimentálnu hudbu a džezové koncerty, hosťujú v ňom miestni i medzinárodní DJ–i a hudobné skupiny.

Venue Maslak, 100 Yil Sanayi Sitesi, Maslak, a Parkorman, Büyükdere Caddesi, Maslak, sú určené pre väčšie koncerty, nakoľko disponujú voľnými priestranstvami.

Roxy, Aslan Yatagi Sokak, Siraselviler-Taksim, je obľúbený klub, v ktorom niekedy vystupujú turecké a medzinárodné, popové a rockové skupiny.

Nardis Jazz Club, 14 Kulebi Sokak, Galata, sa radí medzi renomované kluby, v ktorých sa hrá klasika, moderná hudba, etnický džez…

Pozitif Promotions vedie cez Babylon, organizujú sa tu Akbank Jazz Festival a Efes Pilsen International Blues Festival.

Ak návštevník vyhľadáva tradičnú hudbu, vhodné sú bary a meyhanes v okolí štvrte Beyoglu.